PP815A 3BSE042239R2 3.8'' Overlay Touch Glass Repair

| categories | Panel 800 Series |
|---|---|
| Model | PP815A 3BSE042239R2 |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Panel 800 |
| Shipping | 2-3 workdays |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-01-30 21:15:43 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Part Number : | PP815A 3BSE042239R2 |
| Touch Material: | Polyester on glass |
| Part Type: | New |
| Backlight: | LED |
| Warranty: | 365 Days |
| Diagonal (inches): | 3.8” widescreen |
| Overlay Material: | Autotex F157/F207 * |
| Active Area Of Display: | 70.1 x 52.6 mm |
| Display Resolution: | 320 × 240 Pixels |
| Display Type: | TFT-LCD |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| PP815A 3BSE042239R2 | Description | Inventory status |
| PP825A 3BSE042240R3 | Panel 800 Series PP825A Touch Screen Protective Film Replacement | In Stock |
| PP845 3BSE042235R1 | Panel 800 PP845 Front Overlay Touch Membrane Repair | In Stock |
| PP845A 3BSE042235R2 | Panel 800 Series PP845A Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
| PP846 3BSE042238R1 | Panel 800 Series PP846 Terminal Keypad Replacement Repair | Available Now |
| PP846A 3BSE042238R2 | Panel 800 PP846A HMI Membrane Keyboard Replacement | Available Now |
| PP865 3BSE042236R1 | Panel 800 Series PP865 Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
| PP865A 3BSE042236R2 | Panel 800 Series PP865A Front Overlay MMI Touch Screen Replacement | In Stock |
| PP865S 3BSE042242R1 | Panel 800 Series PP865S HMI Touch Screen Protective Film | Available Now |
| PP871 3BSE069270R1 | Panel 800 Series PP871 Protective Film Touchscreen Repair | In Stock |
| PP871 3BSE069270R2 | Panel 800 Series PP871 HMI Protective Film Touch Screen Glass | Available Now |
| PP874 3BSE069271R1 | Panel 800 Series PP874 Front Overlay Touch Screen Panel Repair | In Stock |
PP815A 3BSE042239R2 3.8'' Overlay Touch Glass Repair PDF Download:
FAQ:
Question: How to install the PP815A 3BSE042239R2 operator terminal?
Answer:
Question: How to ground the PP815A 3BSE042239R2 operator panel?
Answer:
Common misspellings:
PP15A
3BSE042239R2PP815A
3BSE04239R2PP815A
B3SE042239R2PP815A
3BSE402239R2PP815A
3BSE0422239R2
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service