PP825A 3BSE042240R1 3BSE042240R3 Front Overlay HMI Panel Glass

| categories | Panel 800 Series |
|---|---|
| Model | PP825A 3BSE042240R1 3BSE042240R3 |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Panel 800 |
| Shipping | 2-3 workdays |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-01-30 21:15:47 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Part Number : | 3BSE042240R1 3BSE042240R3 |
| Touch Material: | Polyester on glass |
| Active Area Of Display: | 115.2 x 86.4 mm |
| Backlight: | LED |
| Display Type: | TFT Color LCD |
| Backlight Lifetime: | 50,000 hours |
| Display Resolution: | 320 × 240 Pixels |
| Operating Temperature: | -10 °C to +60 °C |
| Storage Temperature: | -20 °C to +70 °C |
| Warranty: | 365 Days |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| PP825A 3BSE042240R1 3BSE042240R3 | Description | Inventory status |
| PP825A 3BSE042240R3 | Panel 800 Series PP825A Touch Screen Protective Film Replacement | In Stock |
| PP845 3BSE042235R1 | Panel 800 PP845 Front Overlay Touch Membrane Repair | In Stock |
| PP845A 3BSE042235R2 | Panel 800 Series PP845A Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
| PP846 3BSE042238R1 | Panel 800 Series PP846 Terminal Keypad Replacement Repair | Available Now |
| PP846A 3BSE042238R2 | Panel 800 PP846A HMI Membrane Keyboard Replacement | Available Now |
| PP865 3BSE042236R1 | Panel 800 Series PP865 Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
| PP865A 3BSE042236R2 | Panel 800 Series PP865A Front Overlay MMI Touch Screen Replacement | In Stock |
| PP865S 3BSE042242R1 | Panel 800 Series PP865S HMI Touch Screen Protective Film | Available Now |
| PP871 3BSE069270R1 | Panel 800 Series PP871 Protective Film Touchscreen Repair | In Stock |
| PP871 3BSE069270R2 | Panel 800 Series PP871 HMI Protective Film Touch Screen Glass | Available Now |
| PP874 3BSE069271R1 | Panel 800 Series PP874 Front Overlay Touch Screen Panel Repair | In Stock |
PP825A 3BSE042240R1 3BSE042240R3 Front Overlay HMI Panel Glass PDF Download:
Common misspellings:
PP882
3BE069275R1
P882
3BSE069275R1
3BSE06927R51
3BSEo69275R1
PP8882
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service