3HNE00027-1 S4C+ Robotic Teach Pendant Cable

| categories | Teach Pendant Series |
|---|---|
| Brand | 停用ALLEN-BRADLEY |
| Model | 3HNE00027-1 |
| Warranty | 365 Days |
| Supply | 3HNE00027-1 10m Cable |
| Shipping | 2-3 Working days |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-01-30 21:24:08 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Part Number : | 3HNE00027-1 |
| Product Line: | AB S4 S4C |
| Length: | 10m |
| Warranty: | 180 Days Warranty |
| Part Type: | New |
| Product Net Weight: | 1.32 kg |
| Product Net Height: | 30 mm |
| Product Net Height: | 30 mm |
| Order Multiple: | 1 piece |
| Brand: | VICPAS |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| 3HNE00027-1 | Description | Inventory status |
| 3HNA010905-001 | AB Flexpendant S4 S4C Repair | In Stock |
| 3HNA010906-001 | AB S4 S4C Teach Pendant Repair | Available Now |
| 3HNE00026-1 / 3HNE-00026 | AB S4 S4C Flexpendant Repair | In Stock |
| 3HNE00028-1 | AB Teach Pendant S4 S4C Replacement | Available Now |
| 3HNE00188-1 | BB S4 S4C Cable 10m | In Stock |
| 3HNE00311-1 | AB S4 S4C Teach Pendant Repair | In Stock |
| 3HNE00312-1 | AB S4 S4C Flexpendant Repair | Available Now |
| 3HNE00313-001 | BB Teach Pendant S4 S4C Replacement | In Stock |
| 3HNE00313-1 | AB Flexpendant S4 S4C Repair | Available Now |
| 3HNE00313-1/18 | BB S4 S4C Teach Pendant Replacement | In Stock |
| 3HNE00314-1 | AB S4 S4C Flexpendant Repair | Available Now |
3HNE00027-1 S4C+ Robotic Teach Pendant Cable PDF Download:
Common misspellings:
3HNE0002-1
3HNE0027-1
3HN0E0027-1
3HNEooo27-1
3HNE000227-1
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service