TUP2 SC4 Emergency Stop Switch CE4T-10R-02 Repair

| categories | Teach Pendant Series |
|---|---|
| Model | CE4T-10R-02 |
| Warranty | 365 Days |
| Supply | Teach Pendant Emergency Stop Button |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-01-30 21:28:02 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Part Number : | CE4T-10R-02 |
| Product Line: | AB S4 S4C |
| Function: | Maintained |
| Sub-Function: | Twist release |
| Warranty: | 365 days Warranty |
| Pollution Degree: | 3 |
| Rated Insulation: | 300 V |
| Rated Frequency: | 50 / 60 Hz |
| Power Loss: | Maximum 5 W |
| Mechanical Durability: | 0.5 million |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| CE4T-10R-02 | Description | Inventory status |
| 3HNE00442-1 | AB Teach Pendant S4 S4C Replacement | In Stock |
| 3HNE07665-1 | AB Flexpendant S4 S4C Repair | Available Now |
| 3HNM00781-001 | AB S4 S4C Teach Pendant Replacement | In Stock |
| 3HNM00782-001 | AB S4 S4C Flexpendant Repair | Available Now |
| 3HNM05345-1 | AB Teach Pendant S4 S4C Repair | In Stock |
| 3HNP00007-1/S30JBK-ZT-30R3G-4889G | Joystick for AB S4 S4C | Available Now |
| 3HNP01710-1/3HNP 01710-1 | AB Flexpendant S4 S4C Repair | In Stock |
| CE4T-10R-02 | E-Stop Switch for BB S4 S4C | Available Now |
| LM32K10 | LCD Display for AB Flexpendant Repair | In Stock |
| PG320240FRFYNNHY2Q/PG320240FRF-YNNHY4 | LCD Display for AB Teach Pendant Repair | Available Now |
| S30JBK-ZT-30R3G-4889H | Joystick for BB S4 S4C | In Stock |
TUP2 SC4 Emergency Stop Switch CE4T-10R-02 Repair PDF Download:
Common misspellings:
CE4T-10R-0
CE4-10R-02
EC4T-10R-02
CE47-10R-02
CE4T-1oR-02
CE4T-10R--02
CE4TT-10R-02
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service