IPPC-6152A-R2AE IPPC-6152A-X0AE Protective Film Touch Screen Tablet

| categories | Other Advantech HMI |
|---|---|
| Brand | ADVANTECH |
| Model | IPPC-6152A-R2AE IPPC-6152A-X0AE |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | IPPC-6152A Series |
| Supply parts | Touch Membrane Front Overlay |
| Shipping | 2-4 workdays |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, T/T ,Credit Card, Western Union |
| Update Time | 2026-01-30 21:45:44 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Environment: | Free From Corrosive Gases |
| Storage Temperature: | -20 ~ 60°C (-4 ~ 140°F) |
| Light Transmission: | Above 80% |
| Brand: | Advantech |
| Display Type: | TFT LCD |
| Operating Temperature: | 0 ~ 50°C (32 ~ 122°F) |
| Lifespan(Touches): | More Than 36 Million |
| Warranty: | 1-Year Warranty |
| Touch Type: | Analog Resistive |
| relative humidity: | 5 ~ 85% |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| IPPC-6152A-R2AE IPPC-6152A-X0AE | Description | Inventory status |
| IPPC-7158B-R1AE | Advantech Touch Screen Film Front Overlay Replacement | In Stock |
| IPPC-7158B-X1AE | Advantech Protective Film Touch Screen Repair | Available Now |
| IPPC-8151S-R0AE | Advantech Touch Panel Front Overlay Replacement | In Stock |
| IPPC-9120G-R | Advantech Protective Film Touch Membrane Repair | Available Now |
| IPPC-9120G-RA | Advantech Touchscreen Front Overlay Replacement | In Stock |
| IPPC-9120G-RAE | Advantech Front Overlay Touch Screen Film Repair | Available Now |
| IPPC-9120T | Advantech Touch Screen Glass Protective Film Replacement | In Stock |
| IPPC-9120T-T | Advantech HMI Touch Glass Front Overlay Repair | Available Now |
| IPPC-9150-GR | Advantech Protective Film Touch Screen Monitor Replacement | In Stock |
| IPPC-9150G-RA | Advantech Touch Screen Display Front Overlay Repair | Available Now |
| IPPC-9150G-RAE | Advantech Protective Film Touch Screen Tablet Replacement | In Stock |
| IPPC-9150T | Advantech Front Overlay Touch Digitizer Repair | Available Now |
| IPPC-9150T-N | Advantech Touch Panel Protective Film Replacement | In Stock |
| IPPC-9150T-T | Advantech Protective Film Touchscreen Repair | Available Now |
| IPPC-9151G-R1AE | Advantech Touch Panel Front Overlay Replacement | In Stock |
IPPC-6152A-R2AE IPPC-6152A-X0AE Protective Film Touch Screen Tablet PDF Download:
FAQ:
Question: What are the dimensions and cutouts of Advantech IPPC-6152A Series?
Answer:
Question: What is the price of IPPC-6152A-R2AE IPPC-6152A-X0AE Touch Screen?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Common misspellings:
IPC-6152A-R2AE
IPPC-652A-R2AE
IPPC-6152A-R2E
IPPC-6152A-RR2AE
IPPC-6152A-2RAE
IPP-6152A-X0AE
IPPC-6152AX0AE
IPPC-61522A-X0AE
IPPC-6512A-X0AE
IPPC-6152A-X0EA
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service