91-10368-00A Touch Screen Monitor Repair

| categories | AMT10xxx AMT16xxx Series |
|---|---|
| Model | 91-10368-00A |
| Warranty | 1 Year VICPAS Warranty |
| Supply | 91-10368-00A Touch Membrane |
| Shipping | DHL/FedEx/UPS/TNT/EMS/Aramex /DPEX |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, T/T ,Credit Card, Western Union |
| Update Time | 2026-01-30 22:34:48 |
Shipping
Specifications:
| Brand: | VICPAS |
| Product Line: | Touch Screen Panel |
| Screen diagonal: | 6.5 inches |
| Warranty: | 365 days Warranty |
| Part Number : | 91-10368-00A |
| Display Type: | TFT / Mono / STN LCD |
| Mounting: | Panel mount |
| Touch Screen: | Resistive touch screen |
| Keypad: | None |
| Storage Temperature: | -20 to 60°C |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| 91-10368-00A | Description | Inventory status |
| 91-10368-00A | AMT 91-10368-00A Touch Screen Replacement Repair | In Stock |
| Vipa 606-3B1E0 | Vipa 606-3B1E0 Touch Panel Front Overlay Replacement | Available Now |
| AMT 10368 AMT10368 AMT-10368 | AMT 10368 AMT10368 AMT-10368 Touchscreen Replacement Repair | In Stock |
| ISDM-190G-R11/T-R | IEI ISDM-190G-R11/T-R Touch Screen Glass Replacement | In Stock |
| ISDM-190GM-R11/T-R | IEI ISDM-190GM-R11/T-R Touch Screen Panel Replacement | Available Now |
| ISDM-190G-USB-R11/T-R | IEI ISDM-190G-USB-R11/T-R Touch Screen Monitor | In Stock |
| ISDM-190GM-USB-R11/T-R | IEI ISDM Series ISDM-190GM-USB-R11/T-R IEI HMI Touch Glass | Available Now |
| DM-150GM P/N: DM-150GMS/R-R20 | IEI Technology DM-150GM P/N: DM-150GMS/R-R20 Touch Screen Repair | In Stock |
| DM-150GS/R-R20 | DM-150GS/R-R20 IEI DM Series Touch Membrane Repair | Available Now |
| DM-150GMS/R-R21 | IEI DM-150GMS/R-R21 MMI Touch Screen Repair | Available Now |
| Dawar Tech FG4_10.4-GA001R.A 55676 | Dawar Tech FG4_10.4-GA001R.A 55676 Touch Digitizer Replacement | Available Now |
| 4PP420.0844-K05 | 4PP420.0844-K05 Protective Film HMI Panel Glass Repair | In Stock |
| R105006B 5 Inch | R105006B 5 Inch Touch Digitizer Glass Replacement | Available Now |
FAQ:
Question: Does this 91-10368-00A Touch Screen include installation instructions or manuals?
Answer: No, Kernfix only supplies parts. We do not provide manuals, installation guides, or technical support.
Question: Do I need special tools or skills to install this 91-10368-00A Touch Panel?
Answer: Most parts are plug-and-play, but we recommend professional installation to avoid damage.
Question: Is this 91-10368-00A Touch Digitizer compatible with my HMI model?
Answer: Please provide the HMI brand and model number. We will help confirm whether the 91-10368-00A Touch Screen is compatible.
Question: What payment methods do you accept?
Answer: We accept T/T (bank transfer), PayPal, and Credit Card. Full payment is required before shipping.
Common misspellings:
91-10368-0A
91-1068-00A
91-01368-00A
q1-10368-00A
91-103368-00A
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service