Power Panel 300 4PP380.1043-K03 Membrane Keypad Switch

| categories | B&R Power Panel 300 |
|---|---|
| Model | 4PP380.1043-K03 |
| Warranty | 365 Days |
| Supply | 4PP380.1043-K03 Operator Panel Keypad |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-01-30 23:21:20 |
Shipping
Specifications:
| Power: | 5V/12V/24V |
| Contrast Ratio: | 500:1 to 1000:1 |
| Operating Temperature: | -20°C to 70°C |
| Product Line: | B&R Power Panel 300 |
| Warranty: | 12 Months Warranty |
| Brand: | VICPAS |
| Storage Temperature: | -40°C to 85°C |
| Humidity Resistance: | 10% - 90% Non-Condensing |
| Brightness: | 250 - 400 cd/m² |
| Lifetime: | Over 1 million touches |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| 4PP380.1043-K03 | Description | Inventory status |
| KEBA AT-4041 KeTop T200-M0A-Z20-WES7 | KEBA AT-4041 KeTop T200-M0A-Z20-WES7 Touch Screen Membrane Keyboard | In Stock |
| Aktuelles Elektron HS 12/24-120 | Aktuelles Elektron HS 12/24-120 Touch Screen Glass Repair | Available Now |
| Rohde & Schwarz ZVB20 ZVA24 ZVA20 ZVA40 | Rohde & Schwarz ZVB20 ZVA24 ZVA20 ZVA40 Membrane Keypad Replacement | In Stock |
| Rohde & Schwarz ZVB8 | Rohde & Schwarz ZVB8 HMI Membrane Switch Repair | Available Now |
| Rohde & Schwarz SMB100A Signal Generator | Rohde & Schwarz SMB100A Signal Generator Membrane Keyboard Keypad | In Stock |
| Rohde & Schwarz SMA100A Signal Generator | Rohde & Schwarz SMA100A Signal Generator Membrane Keypad Switch | In Stock |
| Rohde & Schwarz CMU200A | Rohde & Schwarz CMU200A Operator Panel Keypad Repair | In Stock |
| Rohde & Schwarz SMBV100A Signal Generator | Rohde & Schwarz SMBV100A Signal Generator Operator Keyboard | Available Now |
| Rohde & Schwarz SMC100A Signal Generator | Rohde & Schwarz SMC100A Signal Generator HMI Keyboard Membrane | Available Now |
| Fluke 192 196 199 Scopemeter | Fluke 192 196 199 Scopemeter Keypad Contact Board Replacement | In Stock |
| 4PP380.1043-K03 | 4PP380.1043-K03 B&R Power Panel 300 Switch Membrane | In Stock |
| SETEX 797TCE | SETEX 797TCE Front Overlay HMI Touch Glass Replacement | Available Now |
| T065S-5RA007N-0A11R0-115FH | Higgstec T065S-5RA007N-0A11R0-115FH Touch Digitizer Repair | In Stock |
Power Panel 300 4PP380.1043-K03 Membrane Keypad Switch PDF Download:
FAQ:
Question: Do you provide customized solutions?
Answer: We mainly supply standard replacement parts, but we can check if customization is possible depending on your needs.
Question: Do your 4PP380.1043-K03 Membrane Switches come with a warranty?
Answer: Yes, our 4PP380.1043-K03 Membrane Keyboard Keypads are covered by a warranty against manufacturing defects.
Question: Can I get a discount for bulk orders?
Answer: Yes, discounts are available for larger quantities. Please contact us for details.
Question: How are the 4PP380.1043-K03 Membrane Keypad Switches packaged for safe delivery?
Answer: Each 4PP380.1043-K03 Operator Panel Keypad is packed with protective materials and sturdy cartons to prevent damage during shipping.
Common misspellings:
4PP380.1043-K0
4PP380.1043-03
4PP380.1403-K03
4PP380.I043-K03
4PP3880.1043-K03
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service