VCP01.2BWA-TS-NN-FW Switch Membrane LCD Display Screen

| categories | IndraControl VCP |
|---|---|
| Brand | REXROTH |
| Model | VCP01.2BWA-TS-NN-FW |
| Warranty | 365 Days |
| Supply | VCP01.2BWA-TS-NN-FW LCD Display Screen |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-01-31 00:58:04 |
Shipping
Specifications:
| Brand: | Rexroth |
| Colors/Gray Scales: | 5 Gray tones |
| Display Type: | FSTN |
| Power Consumption: | 6 W |
| Warranty: | 12 Months Warranty |
| Ambient Temperature: | 10 to 90% RH |
| Display Size: | 7.6 cm (3") |
| Operation Type: | Function keys |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Resolution: | 160 x 80 |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| VCP01.2BWA-TS-NN-FW | Description | Inventory status |
| VCP01.2BWA-TS-NN-FW | Rexroth IndraControl VCP01 Terminal Keypad LCD Screen | In Stock |
| VCP02.1BRN-IB-NN-PW | Rexroth IndraControl VCP02 Membrane Keyboard LCD Display Screen | Available Now |
| VCP02.1BRN-PB-NN-PW | Rexroth IndraControl VCP02 Membrane Keypad LCD Display Panel | In Stock |
| VCP02.1BRN-RS-NN-PW | Rexroth IndraControl VCP02 HMI Membrane Switch LCD Display Repair | Available Now |
| VCP02.2DRN-003-NN-01-PW | Rexroth IndraControl VCP02 Membrane Keyboard Keypad LCD Display | In Stock |
| VCP02.2DRN-003-NN-NN-PW | Rexroth IndraControl VCP02 Membrane Keypad Switch LCD Screen | In Stock |
| VCP02.2DRN-003-PB-NN-PW | Rexroth IndraControl VCP02 Operator Panel Keypad LCD Display Panel | In Stock |
| VCP02.2DRN-003-SR-01-PW | Rexroth IndraControl VCP02 Operator Keyboard LCD Display Screen | Available Now |
| VCP02.2DRN-003-SR-NN-PW | Rexroth IndraControl VCP02 HMI Keyboard Membrane LCD Display | Available Now |
| VCP05.1BSN-DN-NN-PW | Rexroth IndraControl VCP05 Keypad Membrane LCD Display Repair | In Stock |
| VCP05.1BSN-IB-NN-PW | Rexroth IndraControl VCP05 MMI Switch Membrane LCD Display Screen | In Stock |
| VCP05.1BSN-PB-NN-FW | Rexroth IndraControl VCP05 HMI Terminal Keypad LCD Screen | Available Now |
| VCP05.1BSN-PB-NN-PW | Rexroth IndraControl VCP05 Membrane Keyboard LCD Display Screen | In Stock |
| VCP05.1BSN-RS-NN-FW | Rexroth IndraControl VCP05 HMI Membrane Keypad LCD Display | Available Now |
| VCP05.1BSN-RS-NN-PW | Rexroth IndraControl VCP05 Membrane Switch LCD Display Panel | In Stock |
VCP01.2BWA-TS-NN-FW Switch Membrane LCD Display Screen PDF Download:
FAQ:
Question: What payment methods do you accept?
Answer: We accept various payment methods, including T/T (telegraphic transfer), Paypal, and credit cards (100% in advance).
Question: What is Rexroth IndraControl VCP01.2BWA-TS-NN-FW Keypad Membrane and LCD Screen HMI parts price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Question: How are your products shipped?
Answer: We typically use DHL/FedEx Express for shipping. We will ship out the goods within two working days after receiving your payment, and it will take you 3-5 days to receive the goods.
Common misspellings:
VCP01.2WA-TS-NN-FW
CP01.2BWA-TS-NN-FW
VCP01.2BWA-TS-N-FNW
VCP01.2BWA-7S-NN-FW
VCP01.12BWA-TS-NN-FW
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service