VCP20.1BUN-768DN-NN-PW VCP20.1BUN-768IB-NN-PW Operator Keyboard

| categories | IndraControl VCP |
|---|---|
| Brand | REXROTH |
| Model | VCP20.1BUN-768DN-NN-PW VCP20.1BUN-768IB-NN-PW |
| Warranty | 365 Days |
| Supply | VCP20.1BUN-768DN-NN-PW Keypad Membrane Switches |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-01-31 01:00:38 |
Shipping
Specifications:
| Interfaces Serial: | RS232/RS485 (Option) |
| Operating Temperature: | -10 °C to +40 °C |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Product Line: | IndraControl VCP |
| Warranty: | 365 Days |
| Brand: | Rexroth |
| Operation Type: | Function keys |
| Power Consumption: | 6 W |
| Resolution: | 240 x 128 pixels |
| Storage Temperature: | -20 °C to +60 °C |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| VCP20.1BUN-768DN-NN-PW VCP20.1BUN-768IB-NN-PW | Description | Inventory status |
| VCP20.1BUN-256DN-NN-PW | Rexroth IndraControl VCP20 Terminal Keypad Replacement | In Stock |
| VCP20.1BUN-256IB-NN-PW | Bosch Rexroth IndraControl VCP20 Membrane Keyboard Replacement | Available Now |
| VCP20.1BUN-256PB-NN-FW | Rexroth IndraControl VCP20 Membrane Keypad Replacement | In Stock |
| VCP20.1BUN-256PB-NN-PW | Bosch Rexroth IndraControl VCP20 HMI Membrane Switch Repair | Available Now |
| VCP20.1BUN-256RS-NN-FW | Rexroth IndraControl VCP20 Membrane Keyboard Keypad Replacement | In Stock |
| VCP20.1BUN-256RS-NN-PW | Rexroth IndraControl VCP20 Membrane Keypad Switch Replacement | In Stock |
| VCP20.1BUN-768DN-NN-PW | Rexroth IndraControl VCP20 Operator Panel Keypad Replacement | In Stock |
| VCP20.1BUN-768IB-NN-PW | Rexroth IndraControl VCP20 Operator Keyboard Replacement | Available Now |
| VCP20.1BUN-768PB-NN-FW | Rexroth IndraControl VCP20 HMI Keyboard Membrane Replacement | Available Now |
| VCP20.1BUN-768PB-NN-PW | Rexroth IndraControl VCP20 Keypad Membrane Replacement Repair | In Stock |
| VCP20.1BUN-768RS-NN-FW | Rexroth IndraControl VCP20 MMI Switch Membrane Replacement | In Stock |
| VCP20.1BUN-768RS-NN-PW | Bosch Rexroth IndraControl VCP20 HMI Terminal Keypad Repair | Available Now |
VCP20.1BUN-768DN-NN-PW VCP20.1BUN-768IB-NN-PW Operator Keyboard PDF Download:
FAQ:
Question: Do you offer custom products?
Answer: Yes, we can provide customized products tailored to your specific requirements. Please contact our sales team for more information.
Question: Do you have products in stock?
Answer: We typically maintain stock of regular products to ensure timely delivery. If you require a large quantity of products or have special requirements, it is advisable to contact us in advance to confirm stock availability.
Question: How can I track my order VCP20.1BUN-768DN-NN-PW VCP20.1BUN-768IB-NN-PW Switch Membrane?
Answer: Once your order is shipped, we will provide tracking information so you can check the status of your order at any time. If you need assistance, please contact our customer support team.
Common misspellings:
VCP20.1BUN-768DN-NN-PW
VCP20.1BUN-768IB-N-PW
VCP20.1BUN-768D-NN-PW
VCP20.1BUN-768IB-NN-PW
VCP20.B1UN-768DN-NN-PW
VCP20.1BUN-T68DN-NN-PW
VCP20.1BUN-7688IB-NN-PW
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service