VCP25.1BVN-003DN-NN-PW VCP25.1BVN-003IB-NN-PW Touch Screen Monitor Protective Film

| categories | IndraControl VCP |
|---|---|
| Brand | BOSCH REXROTH |
| Model | VCP25.1BVN-003DN-NN-PW VCP25.1BVN-003IB-NN-PW |
| Warranty | 365 Days |
| Supply parts | IndraControl VCP25 MMI Touch Screen Front Overlay |
| Shipping | 2-4 workdays |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, T/T ,Credit Card, Western Union |
| Update Time | 2026-01-31 01:00:59 |
Shipping
Specifications:
| Brand: | Bosch Rexroth |
| Input Voltage: | 10.8 to 30.0 VDC |
| Product Line: | IndraControl VCP25.1 |
| Touchscreen: | Analog Resistive |
| Warranty: | 1-Year Warranty |
| Display Element: | STN (Color) |
| Display Size: | 5.7" |
| Front Panel: | 180 mm x 234 mm x 5 mm |
| Mounting Cutout (H x W): | 140 mm x 196 mm |
| Power: | Less than 24W |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| VCP25.1BVN-003DN-NN-PW VCP25.1BVN-003IB-NN-PW | Description | Inventory status |
| VCP20.2DUN-003-NN-NN-PW | Rexroth IndraControl VCP20 Terminal Keypad Repair Replacement | In Stock |
| VCP20.2DUN-003-PB-NN-PW | Rexroth IndraControl VCP20 Membrane Keyboard Replacement | Available Now |
| VCP20.2DUN-003-SR-NN-PW | Rexroth IndraControl VCP20 Membrane Keypad Replacement | In Stock |
| VCP20.2FMN-003-NN-NN-PW | Bosch Rexroth IndraControl VCP20 HMI Membrane Switch Repair | Available Now |
| VCP25.1BVN-003DN-NN-PW | Bosch Rexroth IndraControl VCP25 Touch Screen Glass Repair | Available Now |
| VCP25.1BVN-003IB-NN-PW | Rexroth IndraControl VCP25 Touch Screen Panel Replacement | In Stock |
| VCP25.1BVN-003PB-NN-PW | Bosch Rexroth IndraControl VCP25 Touch Membrane Repair | In Stock |
| VCP25.1BVN-003RS-NN-PW | Rexroth IndraControl VCP25 HMI Touch Glass Replacement | In Stock |
| VCP25.2DVN-003-NN-NN-PW | Rexroth IndraControl VCP25 Touch Digitizer Glass Replacement | Available Now |
| VCP25.2DVN-003-PB-NN-PW | Rexroth IndraControl VCP25 Touch Screen Monitor Replacement | In Stock |
| VCP25.2DVN-003-SR-NN-PW | Bosch Rexroth IndraControl VCP25 HMI Panel Glass Replacement | Available Now |
| VCP35.2ECN-003-NN-NN-PW | Rexroth IndraControl VCP35 Touch Digitizer Replacement Repair | In Stock |
| VCP35.2ECN-003-PB-NN-PW | Rexroth IndraControl VCP35 MMI Touch Membrane Replacement | In Stock |
| VCP35.2ECN-003-SR-NN-PW | Rexroth IndraControl VCP35 HMI Touch Screen Replacement Repair | Available Now |
VCP25.1BVN-003DN-NN-PW VCP25.1BVN-003IB-NN-PW Touch Screen Monitor Protective Film PDF Download:
FAQ:
Question: Do your products meet quality standards?
Answer: Yes, our products strictly adhere to quality standards and undergo comprehensive quality control checks to ensure performance and reliability.
Question: Do you offer bulk purchase discounts?
Answer: Yes, we offer bulk purchase discounts. You can inquire with our sales team for specific discount policies.
Question: What is the VCP25.1BVN-003DN-NN-PW VCP25.1BVN-003IB-NN-PW Touch Screen and Front Overlay price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Question: Do you have products in stock?
Answer: We typically maintain stock of regular products to ensure timely delivery. If you require a large quantity of products or have special requirements, it is advisable to contact us in advance to confirm stock availability.
Common misspellings:
VCP25.1BVN-003DN-NN-PW
VCP25.1BVN-003IB-N-PW
VCP25.1BVN-003DN-NN-W
VCP25.1BVN-003IB-NN-PW
VCP251.BVN-003DN-NN-PW
VCP25.18VN-003DN-NN-PW
VCCP25.1BVN-003IB-NN-PW
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service