IndraControl VDP40.3ALN-D1-NN-NN Protective Film Touch Screen

| categories | IndraControl VDP |
|---|---|
| Brand | BOSCH REXROTH |
| Model | VDP40.3ALN-D1-NN-NN |
| Warranty | 365 Days |
| Supply parts | IndraControl VDP40 MMI Touch Screen Front Overlay |
| Shipping | 2-4 workdays |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, T/T ,Credit Card, Western Union |
| Update Time | 2026-01-31 01:02:06 |
Shipping
Specifications:
| Brand: | Bosch Rexroth |
| Input Voltage: | 10.8 to 30.0 VDC |
| Product Line: | IndraControl VDP40 |
| Touchscreen: | Analog Resistive |
| Warranty: | 1-Year Warranty |
| Design of Display: | TFT |
| Display Size: | 15" |
| Control elements: | Touch screen |
| Power Consumption: | 19,2 W |
| Power: | Less than 24W |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| VDP40.3ALN-D1-NN-NN | Description | Inventory status |
| VDP16.2AKN-G4-NN-NN | Bosch Rexroth IndraControl VDP16 Touch Screen Replacement | In Stock |
| VDP16.2AKN-G5-NN-NN | Bosch Rexroth IndraControl VDP16 Touch Screen Glass Repair | Available Now |
| VDP16.2BKN-G4-PS-NN | Rexroth IndraControl VDP16 Touch Screen Panel Replacement | In Stock |
| VDP16.2BKN-G5-PS-NN | Bosch Rexroth IndraControl VDP16 Touch Membrane Repair | In Stock |
| VDP16.2DBN-G4-NN-NN | Rexroth IndraControl VDP16 HMI Touch Glass Replacement | In Stock |
| VDP16.2DBN-G5-NN-NN | Rexroth IndraControl VDP16 Touch Digitizer Glass Replacement | Available Now |
| VDP40.3ALN-D1-NN-NN | Rexroth IndraControl VDP40 Touch Screen Monitor Replacement | In Stock |
| VDP40.3ALN-D1-NN-NN-01 | Bosch Rexroth IndraControl VDP40 HMI Panel Glass Replacement | Available Now |
| VDP40.3ALN-D2-NN-NN | Rexroth IndraControl VDP40 Touch Digitizer Replacement Repair | In Stock |
| VDP40.3AUN-D1-NN-NN | Rexroth IndraControl VDP40 MMI Touch Membrane Replacement | In Stock |
| VDP40.3AUN-D2-NN-NN | Rexroth IndraControl VDP40 HMI Touch Screen Replacement Repair | Available Now |
IndraControl VDP40.3ALN-D1-NN-NN Protective Film Touch Screen PDF Download:
FAQ:
Question: What is the VDP40.3ALN-D1-NN-NN Touch Screen and Front Overlay price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Question: Do you have products in stock?
Answer: We typically maintain stock of regular products to ensure timely delivery. If you require a large quantity of products or have special requirements, it is advisable to contact us in advance to confirm stock availability.
Question: Do your products meet quality standards?
Answer: Yes, our products strictly adhere to quality standards and undergo comprehensive quality control checks to ensure performance and reliability.
Question: Do you offer bulk purchase discounts?
Answer: Yes, we offer bulk purchase discounts. You can inquire with our sales team for specific discount policies.
Common misspellings:
VDP40.3ALN-D1-NN-N
VDP40.3ALN-1-NN-NN
VDP4.03ALN-D1-NN-NN
VDP40.SALN-D1-NN-NN
VDP40.3ALN-D11-NN-NN
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service