IndraControl VDP40.3DFN-D1-NN-MX Protective Film Touch Screen

| categories | IndraControl VDP |
|---|---|
| Brand | BOSCH REXROTH |
| Model | VDP40.3DFN-D1-NN-MX |
| Warranty | 365 Days |
| Supply parts | IndraControl VDP40 MMI Touch Screen Front Overlay |
| Shipping | 2-4 workdays |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, T/T ,Credit Card, Western Union |
| Update Time | 2026-01-31 01:02:56 |
Shipping
Specifications:
| Brand: | Bosch Rexroth |
| Input Voltage: | 10.8 to 30.0 VDC |
| Product Line: | IndraControl VDP40 |
| Touchscreen: | Analog Resistive |
| Warranty: | 1-Year Warranty |
| Design of Display: | TFT |
| Display Size: | 15" |
| Control elements: | Touch screen |
| Power Consumption: | 19,2 W |
| Power: | Less than 24W |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| VDP40.3DFN-D1-NN-MX | Description | Inventory status |
| VDP40.3BIN-D1-NN-MX | Rexroth IndraControl VDP40 Terminal Keypad Repair Replacement | In Stock |
| VDP40.3BIN-D1-NN-NN | Rexroth IndraControl VDP40 Membrane Keyboard Replacement | Available Now |
| VDP40.3BIN-D2-NN-NN | Rexroth IndraControl VDP40 Membrane Keypad Replacement | In Stock |
| VDP40.3BSN-D1-NN-NN | Bosch Rexroth IndraControl VDP40 HMI Membrane Switch Repair | Available Now |
| VDP40.3DEN-D1-NN-NN | Bosch Rexroth IndraControl VDP40 Touch Screen Glass Repair | Available Now |
| VDP40.3DEN-D2-NN-NN | Rexroth IndraControl VDP40 Touch Screen Panel Replacement | In Stock |
| VDP40.3DFN-D1-NN-CG | Bosch Rexroth IndraControl VDP40 Touch Membrane Repair | In Stock |
| VDP40.3DFN-D1-NN-MX | Rexroth IndraControl VDP40 HMI Touch Glass Replacement | In Stock |
| VDP40.3DFN-D1-NN-NN | Rexroth IndraControl VDP40 Touch Digitizer Glass Replacement | Available Now |
| VDP40.3DFN-D2-NN-CG | Rexroth IndraControl VDP40 Touch Screen Monitor Replacement | In Stock |
| VDP40.3DFN-D2-NN-NN | Bosch Rexroth IndraControl VDP40 HMI Panel Glass Replacement | Available Now |
| VDP40.3DGN-D1-NN-NN | Rexroth IndraControl VDP40 Touch Digitizer Replacement Repair | In Stock |
| VDP40.3DIN-D1-NN-CG | Rexroth IndraControl VDP40 MMI Touch Membrane Replacement | In Stock |
| VDP40.3DIN-D2-NN-CG | Rexroth IndraControl VDP40 HMI Touch Screen Replacement Repair | Available Now |
IndraControl VDP40.3DFN-D1-NN-MX Protective Film Touch Screen PDF Download:
FAQ:
Question: What is the VDP40.3DFN-D1-NN-MX Touch Screen and Front Overlay price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Question: Do you have products in stock?
Answer: We typically maintain stock of regular products to ensure timely delivery. If you require a large quantity of products or have special requirements, it is advisable to contact us in advance to confirm stock availability.
Question: Do your products meet quality standards?
Answer: Yes, our products strictly adhere to quality standards and undergo comprehensive quality control checks to ensure performance and reliability.
Question: Do you offer bulk purchase discounts?
Answer: Yes, we offer bulk purchase discounts. You can inquire with our sales team for specific discount policies.
Common misspellings:
VDP40.3DFN-D1-N-MX
VDP40.3FN-D1-NN-MX
VD4P0.3DFN-D1-NN-MX
VDP4O.3DFN-D1-NN-MX
VDP40.3DFN--D1-NN-MX
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service