DMC QST-070WA075H Touch Screen Panel Repair

| categories | QST Touchscreen Series |
|---|---|
| Model | QST-070WA075H |
| Touch Screen Panel Type | Resistance touch screen |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-01-31 01:14:07 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Part Number : | QST-070WA075H |
| Manufacturer: | DMC |
| Screen diagonal: | 7 in |
| Warranty: | 365 days Warranty |
| Interfaces: | USB / RS232 |
| Touchpoints: | 1 |
| Glass Strength: | 1.1 mm |
| Technology: | Analog resistive 4-wire |
| Active Area: | 152.4 x 91.4mm |
| Viewing Area Width: | 154.9 x 93.9mm |
DMC QST-070WA075H Touch Screen Panel Repair PDF Download:
Common misspellings:
ST-070WA075H
QT-070WA075H
QS-070WA075H
QST070WA075H
QST-70WA075H
QST-070WA05H
QST-070WA07H
QST-070WA075
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service