ePAD04-0046 ePAD04 Membrane Keypad Switch Replacement

| categories | UniOP Exor Series |
|---|---|
| Model | ePAD04-0046 ePAD04 |
| Warranty | 365 Days |
| Supply | Exor UniOp Operator Panel Keypad |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-01-31 01:33:35 |
Shipping
Specifications:
| Power: | 5V/12V/24V |
| Contrast Ratio: | 500:1 to 1000:1 |
| Operating Temperature: | -20°C to 70°C |
| Product Line: | Exor UniOp |
| Warranty: | 12 Months Warranty |
| Brand: | VICPAS |
| Storage Temperature: | -40°C to 85°C |
| Humidity Resistance: | 10% - 90% Non-Condensing |
| Brightness: | 250 - 400 cd/m² |
| Lifetime: | Over 1 million touches |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| ePAD04-0046 ePAD04 | Description | Inventory status |
| Canon IR IR ADV C5560 C5550 C5540 C5535 | Canon IR IR ADV C5560 C5550 C5540 C5535 Touch Screen Glass | In Stock |
| Canon IR IRC6575 IRC6870 | Canon IR IRC6575 IRC6870 Touch Screen Panel Repair | Available Now |
| Canon IR IR ADV C7580iii C7575 C7570 IRADV C7565 | Canon IR IR ADV C7580iii C7575 C7570 IRADV C7565 Touch Digitizer Glass | In Stock |
| N860-1620-V301/03 N86D-1620-R002/03 | N860-1620-V301/03 N86D-1620-R002/03 HMI Membrane Switch | Available Now |
| Bombardier HMI 410 HMI410 | Bombardier HMI 410 HMI410 Membrane Keyboard Keypad Touch Screen | In Stock |
| Bromma SCS3 CCP-XS CCP XS C000071 R1252033H1E | Bromma SCS3 CCP-XS CCP XS C000071 R1252033H1E Touchscreen Keyboard Membrane | Available Now |
| JC-P104V24-A JC-P104V24-AB | JC-P104V24-A JC-P104V24-AB Touch Panel Membrane Keypad Switch | In Stock |
| ePAD03-0046 ePAD03 | ePAD03-0046 ePAD03 Operator Panel Keypad Repair | In Stock |
| ePAD03-00B6 ePAD03 | ePAD03-00B6 ePAD03 Operator Keyboard Repair | Available Now |
| ePAD03-00B7 ePAD03 | ePAD03-00B7 ePAD03 Keypad Membrane Replacement | In Stock |
| ePAD04-0046 ePAD04 | ePAD04-0046 ePAD04 MMI Switch Membrane Repair | In Stock |
| ePAD04-00B6 ePAD04 | ePAD04-00B6 ePAD04 HMI Terminal Keypad Replacement | Available Now |
ePAD04-0046 ePAD04 Membrane Keypad Switch Replacement PDF Download:
FAQ:
Question: Do you provide customized solutions?
Answer: We mainly supply standard replacement parts, but we can check if customization is possible depending on your needs.
Question: Do your ePAD04-0046 ePAD04 Membrane Switches come with a warranty?
Answer: Yes, our ePAD04-0046 ePAD04 Membrane Keyboard Keypads are covered by a warranty against manufacturing defects.
Question: Can I get a discount for bulk orders?
Answer: Yes, discounts are available for larger quantities. Please contact us for details.
Question: How are the ePAD04-0046 ePAD04 Membrane Keypad Switches packaged for safe delivery?
Answer: Each ePAD04-0046 ePAD04 Operator Panel Keypad is packed with protective materials and sturdy cartons to prevent damage during shipping.
Common misspellings:
ePAD04-0046
ePAD4
eAD04
ePAD044-006
ePAD04
ePAD04-OO46
ePPAD04
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service