EZ3-T8C-E-PLC-E EZ3-T8C-EH-PLC-E Panel Glass Protective Film

| categories | EZ3 & EZTouch PLCs |
|---|---|
| Model | EZ3-T8C-E-PLC-E EZ3-T8C-EH-PLC-E |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | EZAutomation EZ3 Series |
| Supply | EZ3 Touch Panel Front Overlay |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-01-31 01:36:07 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Agency Approval: | Ul, cUL, CE |
| Display Resolution: | 800 x 600 Pixels |
| Operating Temperature: | 0-55°C (32 - 131°F) |
| Product Line: | EZAutomation EZ3 |
| Touch Size: | 8" |
| Brand: | EZAutomation |
| Display Type: | TFT Color LCD |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Storage Temperature: | -25°C (-13°F) to 65°C (149°F) |
| Warranty: | 365 Days |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| EZ3-T8C-E-PLC-E EZ3-T8C-EH-PLC-E | Description | Inventory status |
| EZ3-T6C-E-PLC-E | EZ3Touch PLC Front Overlay Touch Membrane Replacement | In Stock |
| EZ3-T6C-EH-PLC-E | EZAutomation EZ3Touch PLC Series Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
| EZ3-T7C-E-PLC-E | EZAutomation EZ3Touch PLC Series Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
| EZ3-T8C-E-PLC-E | EZTouch EZ3Touch PLC HMI Panel Glass Protective Film Replacement | Available Now |
| EZ3-T8C-EH-PLC-E | EZAutomation EZ3Touch PLC Series Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
| EZ3-T10C-E-PLC-E | EZAutomation EZ3Touch PLC Series Front Overlay MMI Touch Screen Repair | In Stock |
| EZ3-T10C-EH-PLC-E | EZAutomation EZ3Touch PLC Series HMI Touch Screen Protective Film | Available Now |
| EZW-T10C-E-PLC-E | EZAutomation EZ3Touch PLC Series Protective Film Touchscreen Repair | In Stock |
| EZW-T10C-EH-PLC-E | EZAutomation EZ3Touch PLC Series HMI Protective Film Touch Screen Glass | Available Now |
| EZ3-T15C-E-PLC-E | EZAutomation EZ3Touch PLC Series Front Overlay Touch Screen Panel Repair | In Stock |
| EZ3-T15C-EH-PLC-E | EZ Automation EZ3Touch PLC Series Touch Screen Protective Film Replacement | In Stock |
| EZW-T15C-E-PLC-E | EZ3Touch PLC Series Touch Panel Protective Film Repair Replacement | Available Now |
| EZW-T15C-EH-PLC-E | EZAutomation EZ3Touch PLC Series Front Overlay MMI Touch Glass Repair | In Stock |
EZ3-T8C-E-PLC-E EZ3-T8C-EH-PLC-E Panel Glass Protective Film PDF Download:
Common misspellings:
EZ3-T8C-E-PLC-E
EZ3-T8C-EH-PLC-
EZ-T8C-EH-PLC-E
EZ3-T8CE--PLC-E
EZ3-T8C-EH-PLC-E
EZ3-TBC-E-PLC-E
EZ3-T8CC-EH-PLC-E
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service