EZP-S6C-FS-PLC EZP-S6C-FS-PLC-E EZP-S6C-FS-PLC-D EZP-S6C-FS-PLC-P Front Overlay Touch Screen

| categories | EZ3 & EZTouch PLCs |
|---|---|
| Model | EZP-S6C-FS-PLC-E EZP-S6C-FS-PLC-D EZP-S6C-FS-PLC-P |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | EZTouch PLC Series |
| Supply | Front Overlay Touch Digitizer Glass |
| Touch Screen Panel Type | Resistance touch screen |
| Shipping | 2-4 workdays |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-01-31 01:36:09 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Brand: | EZAutomation |
| Brightness/Life: | 180 nits/25,000 hours |
| Humidity: | 10-95% Non-Condensing |
| Product Line: | EZTouch PLC |
| Touch Size: | 5.7" |
| Display Colors: | 65K Colors |
| Display Type: | STN Color |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Resolution: | 320 x 240 pixels |
| Warranty: | 12-Month Warranty |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| EZP-S6C-FS-PLC-E EZP-S6C-FS-PLC-D EZP-S6C-FS-PLC-P | Description | Inventory status |
| EZP-S6C-FS-PLC | EZTouch PLC Front Overlay Touch Membrane Replacement | In Stock |
| EZP-S6C-FS-PLC-D | EZAutomation EZTouch PLC Series Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
| EZP-S6C-FS-PLC-E | EZAutomation EZTouch PLC Series Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
| EZP-S6C-FS-PLC-P | EZTouch PLC HMI Panel Glass Protective Film Repair Replacement | Available Now |
| EZP-S6M-FS-PLC | EZAutomation EZTouch PLC Series Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
| EZP-S6M-FS-PLC-D | EZAutomation EZTouch PLC Series Front Overlay MMI Touch Screen Repair | In Stock |
| EZP-S6M-FS-PLC-E | EZAutomation EZTouch PLC Series HMI Touch Screen Protective Film | Available Now |
| EZP-S6M-FS-PLC-P | EZAutomation EZTouch PLC Series Protective Film Touchscreen Repair | In Stock |
| EZP-S6W-RS-PLC | EZAutomation EZTouch PLC Series HMI Protective Film Touch Screen Glass | Available Now |
| EZP-S6W-RS-PLC-D | EZAutomation EZTouch PLC Series Front Overlay Touch Screen Panel Repair | In Stock |
| EZP-S6W-RS-PLC-E | EZ Automation EZTouch PLC Series Touch Screen Protective Film Replacement | In Stock |
| EZP-S6W-RS-PLC-P | EZTouch PLC Series Touch Panel Protective Film Repair Replacement | Available Now |
| EZP-S8C-FS-PLC | EZAutomation EZTouch PLC Series Front Overlay MMI Touch Glass Repair | In Stock |
| EZP-S8C-FS-PLC-D | EZAutomation EZTouch PLC Series HMI Touch Pad Protective Film | Available Now |
| EZP-S8C-FS-PLC-E | EZAutomation EZTouch PLC Series Protective Film Touch Digitizer Repair | In Stock |
| EZP-S8C-FS-PLC-P | EZAutomation EZTouch PLC Series Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
EZP-S6C-FS-PLC EZP-S6C-FS-PLC-E EZP-S6C-FS-PLC-D EZP-S6C-FS-PLC-P Front Overlay Touch Screen PDF Download:
Common misspellings:
EZP-S6C-FS-PLC
EZP-S6C-FS-PLC-E
EZP-S6C-FS-PLC-D
EZP-S6C-F-PLC-P
EZP-S6C-FS-PLC-
EZP-S6C-FS-PLC-P
ZEP-S6C-FS-PLC-E
EZP-SbC-FS-PLC-E
EZP-S6C-FS-PLC--D
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service