Touchscreen EZP-T15C-FS-PLC Touch Screen Glass

| categories | EZ3 & EZTouch PLCs |
|---|---|
| Model | EZP-T15C-FS-PLC-E/-D/-P |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | EZAutomation EZTouch PLC |
| Supply | EZP-T15C-FS-PLC Front Overlay Touch Panel |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-01-31 01:36:20 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Agency Approval: | Ul, cUL, CE |
| Display Resolution: | 640 x 480 Pixels |
| Operating Temperature: | 0-55°C (32 - 131°F) |
| Product Line: | EZTouch PLC |
| Touch Size: | 15" |
| Brand: | EZAutomation |
| Display Type: | TFT Color LCD |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Storage Temperature: | -25°C (-13°F) to 65°C (149°F) |
| Warranty: | 365 Days |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| EZP-T15C-FS-PLC-E/-D/-P | Description | Inventory status |
| EZP-T6C-FS-PLC | EZTouch PLC Front Overlay Touch Membrane Replacement | In Stock |
| EZP-T6C-FS-PLC-D | EZAutomation EZTouch PLC Series Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
| EZP-T6C-FS-PLC-E | EZAutomation EZTouch PLC Series Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
| EZP-T6C-FS-PLC-P | EZTouch PLC HMI Panel Glass Protective Film Repair Replacement | Available Now |
| EZP-T8C-FS-PLC | EZAutomation EZTouch PLC Series Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
| EZP-T8C-FS-PLC-D | EZAutomation EZTouch PLC Series Front Overlay MMI Touch Screen Repair | In Stock |
| EZP-T8C-FS-PLC-E | EZAutomation EZTouch PLC Series HMI Touch Screen Protective Film | Available Now |
| EZP-T8C-FS-PLC-P | EZAutomation EZTouch PLC Series Protective Film Touchscreen Repair | In Stock |
| EZP-T10C-FS-PLC | EZAutomation EZTouch PLC Series HMI Protective Film Touch Screen Glass | Available Now |
| EZP-T10C-FS-PLC-D | EZAutomation EZTouch PLC Series Front Overlay Touch Screen Panel Repair | In Stock |
| EZP-T10C-FS-PLC-E | EZ Automation EZTouch PLC Series Touch Screen Protective Film Replacement | In Stock |
| EZP-T10C-FS-PLC-P | EZTouch PLC Series Touch Panel Protective Film Repair Replacement | Available Now |
| EZP-T15C-FS-PLC | EZAutomation EZTouch PLC Series Front Overlay MMI Touch Glass Repair | In Stock |
| EZP-T15C-FS-PLC-D | EZAutomation EZTouch PLC Series HMI Touch Pad Protective Film | Available Now |
| EZP-T15C-FS-PLC-E | EZAutomation EZTouch PLC Series Protective Film Touch Digitizer Repair | In Stock |
| EZP-T15C-FS-PLC-P | EZAutomation EZTouch PLC Series Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
Touchscreen EZP-T15C-FS-PLC Touch Screen Glass PDF Download:
Common misspellings:
EZP-T15C-FS-PLC
EZP-T15C-FS-PLC-E
EZP-T15C-FS-PLC-D
EZP-T15C-FS-PC-P
EP-T15C-FS-PLC-D
EZP-T15C-FS-PLC-P
ZEP-T15C-FS-PLC-E
EZP-TI5C-FS-PLC
EZP--T15C-FS-PLC-P
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service