EZW-T15C-E-PLC-E EZW-T15C-EH-PLC-E Front Overlay Touch Pad

| categories | EZ3 & EZTouch PLCs |
|---|---|
| Model | EZW-T15C-E-PLC-E EZW-T15C-EH-PLC-E |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | EZAutomation EZTouch HMIs Series |
| Supply | Protective Film Touch Screen Monitor |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-01-31 01:36:39 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Brightness/Life: | 400 nits/75,000 hours |
| Brand: | EZAutomation |
| Product Line: | EZTouch Original |
| Resolution: | 1024 x 768 Pixels |
| Warranty: | 12 Months Warranty |
| Display Type: | TFT Color LCD |
| Enclosure: | NEMA 4, 4X (indoor) |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Storage Temperature: | -20 to 60 °C (-4 to 140 °F) |
| Touch Size: | 15" |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| EZW-T15C-E-PLC-E EZW-T15C-EH-PLC-E | Description | Inventory status |
| EZ3-T6C-E-PLC-E | EZ3Touch PLC Front Overlay Touch Membrane Replacement | In Stock |
| EZ3-T6C-EH-PLC-E | EZAutomation EZ3Touch PLC Series Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
| EZ3-T7C-E-PLC-E | EZAutomation EZ3Touch PLC Series Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
| EZ3-T8C-E-PLC-E | EZTouch EZ3Touch PLC HMI Panel Glass Protective Film Replacement | Available Now |
| EZ3-T8C-EH-PLC-E | EZAutomation EZ3Touch PLC Series Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
| EZ3-T10C-E-PLC-E | EZAutomation EZ3Touch PLC Series Front Overlay MMI Touch Screen Repair | In Stock |
| EZ3-T10C-EH-PLC-E | EZAutomation EZ3Touch PLC Series HMI Touch Screen Protective Film | Available Now |
| EZW-T10C-E-PLC-E | EZAutomation EZ3Touch PLC Series Protective Film Touchscreen Repair | In Stock |
| EZW-T10C-EH-PLC-E | EZAutomation EZ3Touch PLC Series HMI Protective Film Touch Screen Glass | Available Now |
| EZ3-T15C-E-PLC-E | EZAutomation EZ3Touch PLC Series Front Overlay Touch Screen Panel Repair | In Stock |
| EZ3-T15C-EH-PLC-E | EZ Automation EZ3Touch PLC Series Touch Screen Protective Film Replacement | In Stock |
| EZW-T15C-E-PLC-E | EZ3Touch PLC Series Touch Panel Protective Film Repair Replacement | Available Now |
| EZW-T15C-EH-PLC-E | EZAutomation EZ3Touch PLC Series Front Overlay MMI Touch Glass Repair | In Stock |
EZW-T15C-E-PLC-E EZW-T15C-EH-PLC-E Front Overlay Touch Pad PDF Download:
FAQ:
Question: What is EZ Automation EZTouch HMIs EZW-T15C-E-PLC-E EZW-T15C-EH-PLC-E Touch Screen and Protective Film HMI parts price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Question: How to replace an existing image in the image list?
Answer: 1. Click on the image you want to replace on the images list.
Question: How to remove an existing image in the image list?
Answer: Perform the following steps
Common misspellings:
EZW-T15C-E-PLC-E
EZW-T15C-EH-PC-E
EZW-T15C--PLC-E
EZW-T15C-EH-PLC-E
EZW-T15-CEH-PLC-E
EZW-I15C-EH-PLC-E
EZW-T15C--E-PLC-E
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service