EZ-15M EZ-15MT-S EZ-15MT Touch Panel Front Overlay Repair

| categories | Other EZTouch Series |
|---|---|
| Model | EZ-15M EZ-15MT-S EZ-15MT |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | EZAutomation Industrial Monitors |
| Supply | Touch Screen Monitor Protective Film |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-01-31 01:39:38 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Backlight: | White LED Strips |
| Brand: | EZAutomation |
| Product Line: | Industrial Monitors |
| Resolution: | 1024 x 768 Pixels |
| Warranty: | 12 Months Warranty |
| Display Type: | TFT Color LCD |
| Enclosure: | NEMA 4, 4X (indoor) |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Storage Temperature: | -25 to 65 °C (-13 to 149 °F) |
| Touch Size: | 15" |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| EZ-15M EZ-15MT-S EZ-15MT | Description | Inventory status |
| EZ-10M | EZ Monitor Front Overlay Touch Membrane Repair Replacement | In Stock |
| EZ-10MT | EZ Automation EZ Monitor Series Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
| EZ-10MT-S | EZAutomation EZ Monitor Series Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
| EZ-12M | EZ Monitor HMI Panel Glass Protective Film Repair Replacement | Available Now |
| EZ-12MT | EZAutomation EZ Monitor Series Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
| EZ-12MT-S | EZAutomation EZ Monitor Series Front Overlay MMI Touch Screen Repair | In Stock |
| EZ-15M | EZ Automation EZ Monitor Series HMI Touch Screen Protective Film | Available Now |
| EZ-15MT | EZAutomation EZ Monitor Series Protective Film Touchscreen Repair | In Stock |
| EZ-15MT-S | EZAutomation EZ Monitor Series HMI Protective Film Touch Screen Glass | Available Now |
| EZ-17M | EZAutomation EZ Monitor Series Front Overlay Touch Screen Panel Repair | In Stock |
| EZ-17MT | EZ Automation EZ Monitor Touch Screen Protective Film Replacement | In Stock |
| EZ-17MT-S | EZ Monitor Series Touch Panel Protective Film Repair Replacement | Available Now |
EZ-15M EZ-15MT-S EZ-15MT Touch Panel Front Overlay Repair PDF Download:
FAQ:
Question: How to Change logging between USB and Micro SD?
Answer: There are two options to change how the data logging information is saved.
Question: What is EZ Automation EZ-15M EZ-15MT-S EZ-15MT Touch Screen and Protective Film HMI parts price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Common misspellings:
EZ-15M
EZ-15MT-S
EZ-1MT
EZ-5M
EZ-15MT
ZE-15MT-S
EZ-l5MT-S
EZZ-15MT
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service