EZC-S6C-EP EZC-S6C-EC EZC-S6C-EU Front Overlay Touch Panel

| categories | Other EZTouch Series |
|---|---|
| Model | EZC-S6C-EP EZC-S6C-EC EZC-S6C-EU |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | EZAutomation EZCE Touchpanel |
| Supply | Protective Film Touch Screen Monitor |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-01-31 01:39:43 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Backlight: | White LED Strips |
| Brand: | EZAutomation |
| Product Line: | EZCE Touchpanel |
| Resolution: | 320 x 240 pixels |
| Warranty: | 12 Months Warranty |
| Display Type: | STN Color |
| Enclosure: | NEMA 4, 4X (indoor) |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Storage Temperature: | -25 to 65 °C (-13 to 149 °F) |
| Touch Size: | 6" |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| EZC-S6C-EP EZC-S6C-EC EZC-S6C-EU | Description | Inventory status |
| EZC-S6C-E | EZCE Touchpanel Front Overlay Touch Membrane Repair Replacement | In Stock |
| EZC-S6C-EC | EZ Automation EZCE Touchpanel Series Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
| EZC-S6C-ED | EZAutomation EZCE Touchpanel Series Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
| EZC-S6C-EH | EZCE Touchpanel HMI Panel Glass Protective Film Repair Replacement | Available Now |
| EZC-S6C-EM | EZAutomation EZCE Touchpanel Series Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
| EZC-S6C-EP | EZAutomation EZCE Touchpanel Series Front Overlay MMI Touch Screen Repair | In Stock |
| EZC-S6C-EU | EZ Automation EZCE Touchpanel Series HMI Touch Screen Protective Film | Available Now |
| EZC-S6C-S | EZAutomation EZCE Touchpanel Series Protective Film Touchscreen Repair | In Stock |
| EZC-S6C-SC | EZAutomation EZCE Touchpanel Series HMI Protective Film Touch Screen Glass | Available Now |
| EZC-S6C-SD | EZAutomation EZCE Touchpanel Series Front Overlay Touch Screen Panel Repair | In Stock |
| EZC-S6C-SH | EZ Automation EZCE Touchpanel Series Touch Screen Protective Film Replacement | In Stock |
| EZC-S6C-SM | EZCE Touchpanel Series Touch Panel Protective Film Repair Replacement | Available Now |
| EZC-S6C-SP | EZAutomation EZCE Touchpanel Series Front Overlay MMI Touch Glass Repair | In Stock |
| EZC-S6C-SU | EZ Automation EZCE Touchpanel Series HMI Touch Pad Protective Film | Available Now |
EZC-S6C-EP EZC-S6C-EC EZC-S6C-EU Front Overlay Touch Panel PDF Download:
FAQ:
Question: What is EZ Automation EZC-S6C-EP EZC-S6C-EC EZC-S6C-EU Touch Screen and Protective Film HMI parts price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Question: How to Change logging between USB and Micro SD?
Answer: There are two options to change how the data logging information is saved.
Common misspellings:
EZC-S6C-EP
EZC-S6C-EC
EZC-S6-EU
EZC-S6C-E
EZC-S6C-EU
EZCS-6C-EP
EZC-SbC-EP
EZC-S6CC-EC
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service