EZC-T8C-S EZC-T8C-SD EZC-T8C-SH EZC-T8C-SM Protective Film Touch Screen

| categories | Other EZTouch Series |
|---|---|
| Model | EZC-T8C-S EZC-T8C-SD EZC-T8C-SH EZC-T8C-SM |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | EZAutomation EZWindows CE |
| Supply | EZWindows CE Touchscreen Monitor Protective Film |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-01-31 01:40:30 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Brightness/Life: | 400 nits/75,000 hours |
| Brand: | EZAutomation |
| Product Line: | EZWindows CE |
| Resolution: | 640 x 480 Pixels |
| Warranty: | 12 Months Warranty |
| Display Type: | TFT Color LCD |
| Enclosure: | NEMA 4, 4X (indoor) |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Storage Temperature: | -20 to 60 °C (-4 to 140 °F) |
| Touch Size: | 8" |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| EZC-T8C-S EZC-T8C-SD EZC-T8C-SH EZC-T8C-SM | Description | Inventory status |
| EZC-T8C-E | EZCE Touchpanel Front Overlay Touch Membrane Repair Replacement | In Stock |
| EZC-T8C-EC | EZ Automation EZCE Touchpanel Series Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
| EZC-T8C-ED | EZAutomation EZCE Touchpanel Series Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
| EZC-T8C-EH | EZCE Touchpanel HMI Panel Glass Protective Film Repair Replacement | Available Now |
| EZC-T8C-EM | EZAutomation EZCE Touchpanel Series Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
| EZC-T8C-EP | EZAutomation EZCE Touchpanel Series Front Overlay MMI Touch Screen Repair | In Stock |
| EZC-T8C-EU | EZ Automation EZCE Touchpanel Series HMI Touch Screen Protective Film | Available Now |
| EZC-T8C-S | EZAutomation EZCE Touchpanel Series Protective Film Touchscreen Repair | In Stock |
| EZC-T8C-SC | EZAutomation EZCE Touchpanel Series HMI Protective Film Touch Screen Glass | Available Now |
| EZC-T8C-SD | EZAutomation EZCE Touchpanel Series Front Overlay Touch Screen Panel Repair | In Stock |
| EZC-T8C-SH | EZ Automation EZCE Touchpanel Series Touch Screen Protective Film Replacement | In Stock |
| EZC-T8C-SM | EZCE Touchpanel Series Touch Panel Protective Film Repair Replacement | Available Now |
| EZC-T8C-SP | EZAutomation EZCE Touchpanel Series Front Overlay MMI Touch Glass Repair | In Stock |
| EZC-T8C-SU | EZ Automation EZCE Touchpanel Series HMI Touch Pad Protective Film | Available Now |
EZC-T8C-S EZC-T8C-SD EZC-T8C-SH EZC-T8C-SM Protective Film Touch Screen PDF Download:
FAQ:
Question: How to replace an existing image in the image list?
Answer: 1. Click on the image you want to replace on the images list.
Question: How to remove an existing image in the image list?
Answer: Perform the following steps
Question: What is EZ Automation EZTouch HMIs EZC-T8C-S EZC-T8C-SD EZC-T8C-SH EZC-T8C-SM Touch Screen and Protective Film HMI parts price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Common misspellings:
EZC-T8C-S
EZC-T8C-SD
EZC-T8C-H
EZC-T8C-SM
EZC-T8C-SH
EZCT-8C-S
EZC-TBC-S
EZCC-T8C-SH
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service