EZ-JTPLC-0-E-E EZPPS-60W Front Overlay Touch Screen Repair

| categories | Other EZTouch Series |
|---|---|
| Model | EZ-JTPLC-0-E-E EZPPS-60W |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | EZAutomation Industrial Monitors Series |
| Supply | Touchscreen Monitor Protective Film |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-01-31 01:40:39 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Brightness/Life: | 400 nits/75,000 hours |
| Brand: | EZAutomation |
| Product Line: | Industrial Monitors |
| Resolution: | 320 x 240 pixels |
| Warranty: | 12 Months Warranty |
| Display Type: | TFT Color LCD |
| Enclosure: | NEMA 4, 4X (indoor) |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Storage Temperature: | -20 to 60 °C (-4 to 140 °F) |
| Touch Size: | 4" |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| EZ-JTPLC-0-E-E EZPPS-60W | Description | Inventory status |
| EZ-JTPLC-0-A-0 | EZTouch I/O Front Overlay Touch Membrane Repair Replacement | In Stock |
| EZ-JTPLC-0-A-E | EZ Automation EZTouch I/O Series Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
| EZ-JTPLC-0-B-0 | EZAutomation EZTouch I/O Series Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
| EZ-JTPLC-0-B-E | EZTouch I/O HMI Panel Glass Protective Film Repair Replacement | Available Now |
| EZ-JTPLC-0-C-0 | EZAutomation EZTouch I/O Series Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
| EZ-JTPLC-0-C-E | EZAutomation EZTouch I/O Series Front Overlay MMI Touch Screen Repair | In Stock |
| EZ-JTPLC-0-D-0 | EZ Automation EZTouch I/O Series HMI Touch Screen Protective Film | Available Now |
| EZ-JTPLC-0-D-E | EZAutomation EZTouch I/O Series Protective Film Touchscreen Repair | In Stock |
| EZ-JTPLC-0-E-0 | EZAutomation EZTouch I/O Series HMI Protective Film Touch Screen Glass | Available Now |
| EZ-JTPLC-0-E-E | EZAutomation EZTouch I/O Series Front Overlay Touch Screen Panel Repair | In Stock |
| EZPPS-60W | EZ Automation EZTouch I/O Series Touch Screen Protective Film Replacement | In Stock |
| EZ3-T6C-E-16-8R | EZTouch I/O Series Touch Panel Protective Film Repair Replacement | Available Now |
| EZ3-T6C-E-24-8-8R | EZAutomation EZTouch I/O Series Front Overlay MMI Touch Glass Repair | In Stock |
| EZ3-T6C-E-24-8-8R-2AI2AOC | EZ Automation EZTouch I/O Series HMI Touch Pad Protective Film | Available Now |
| EZ3-T6C-E-24-8-8R-4AI4AOV | EZAutomation EZTouch I/O Series Protective Film Touch Digitizer Repair | In Stock |
EZ-JTPLC-0-E-E EZPPS-60W Front Overlay Touch Screen Repair PDF Download:
FAQ:
Question: How to replace an existing image in the image list?
Answer: 1. Click on the image you want to replace on the images list.
Question: How to remove an existing image in the image list?
Answer: Perform the following steps
Question: What is EZ Automation EZTouch HMIs EZ-JTPLC-0-E-E EZPPS-60W Touch Screen and Protective Film HMI parts price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Common misspellings:
EZ-JTPLC-0-E-E
EZPPS-60
EZ-JTPLC-0-E-
EZPPS-60W
EZ-JPTLC-0-E-E
EZ-JTPLC-o-E-E
EZPPPS-60W
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service