EZTCC-T8C-S EZTCC-T8C-E Front Overlay Touch Pad Repair

| categories | Other EZTouch Series |
|---|---|
| Model | EZTCC-T8C-S EZTCC-T8C-E |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | EZAutomation EZCE Touchscreen Computer |
| Supply | EZCE Protective Film Touchscreen Monitor |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-01-31 01:40:52 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Brightness/Life: | 400 nits/75,000 hours |
| Brand: | EZAutomation |
| Product Line: | EZCE Touchscreen Computer |
| Resolution: | 800 x 600 Pixels |
| Warranty: | 12 Months Warranty |
| Display Type: | TFT Color LCD |
| Enclosure: | NEMA 4, 4X (indoor) |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Storage Temperature: | -20 to 60 °C (-4 to 140 °F) |
| Touch Size: | 8" |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| EZTCC-T8C-S EZTCC-T8C-E | Description | Inventory status |
| EZTCC-S6C-E | EZCE Touchscreen Computer Front Overlay Touch Membrane Repair Replacement | In Stock |
| EZTCC-S6C-S | EZ Automation EZCE Touchscreen Computer Series Touch Glass Front Overlay | In Stock |
| EZTCC-S6M-E | EZAutomation EZCE Touchscreen Computer Series Touch Digitizer Glass Overlay | Available Now |
| EZTCC-S6M-S | EZCE Touchscreen Computer HMI Panel Glass Protective Film Repair Replacement | Available Now |
| EZTCC-S8C-E | EZAutomation EZCE Touchscreen Computer Series Touch Screen Monitor Overlay | In Stock |
| EZTCC-S8C-S | EZCE Touchscreen Computer Series Front Overlay MMI Touch Screen Repair | In Stock |
| EZTCC-T10C-E | EZ Automation EZCE Touchscreen Computer Series Touch Screen Protective Film | Available Now |
| EZTCC-T10C-S | EZAutomation EZCE Touchscreen Computer Series Protective Film Touchscreen | In Stock |
| EZTCC-T15C-E | EZCE Touchscreen Computer Series HMI Protective Film Touch Screen Glass | Available Now |
| EZTCC-T15C-S | EZAutomation EZCE Touchscreen Computer Front Overlay Touch Screen Panel | In Stock |
| EZTCC-T6C-E | EZ Automation EZCE Touchscreen Computer Series Touch Screen Protective Film | In Stock |
| EZTCC-T6C-S | EZCE Touchscreen Computer Series Touch Panel Protective Film Replacement | Available Now |
| EZTCC-T8C-E | EZCE Touchscreen Computer Series Front Overlay MMI Touch Glass Repair | In Stock |
| EZTCC-T8C-S | EZ Automation EZCE Touchscreen Computer Series HMI Touch Pad Protective Film | Available Now |
EZTCC-T8C-S EZTCC-T8C-E Front Overlay Touch Pad Repair PDF Download:
FAQ:
Question: What is EZ Automation EZTouch HMIs EZTCC-T8C-S EZTCC-T8C-E Touch Screen and Protective Film HMI parts price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Question: How to replace an existing image in the image list?
Answer: 1. Click on the image you want to replace on the images list.
Question: How to remove an existing image in the image list?
Answer: Perform the following steps
Common misspellings:
EZTCC-T8C-S
EZTCC-T8-E
EZTCC-T8C-
EZTCC-T8C-E
EZCTC-T8C-S
EZTCC-TBC-S
EZTCCC-T8C-E
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service