Fuji Hakko V706C V706M V706T Protective Film Touch Panel

| categories | Hakko V7 Series |
|---|---|
| Model | V706C V706M V706T |
| Warranty | 365 Days |
| Touch Screen Panel Type | Resistance touch screen |
| Shipping | 2-4 workdays |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-01-31 01:43:26 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Backlight: | Cold cathode rectifier |
| Display Resolution: | 320 x 240 pixels |
| Power Consumption: | 23 W or less |
| Product Line: | Fuji Monitouch V7 |
| Enclosure Material: | Polycarbonate |
| Brand: | Fuji |
| Display Size: | 5.7" |
| Power Supply: | 24 VDC±10 % |
| Storage Temperature: | -10 °C ~ +60 °C |
| Warranty: | 365 Days |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| V706C V706M V706T | Description | Inventory status |
| V706C | Fuji Hakko Monitouch V706 Series Touch Screen Glass Protective Film Replacement | Available Now |
| V706CD | Fuji Hakko Monitouch V706 Front Overlay Touch Screen Panel Repair | In Stock |
| V706CMD | Fuji Hakko Monitouch V706 Series Protective Film Touch Membrane Replacement | In Stock |
| V706M | Fuji Electric Monitouch V706 HMI Front Overlay Touch Glass Replacement | In Stock |
| V706MD | Fuji Electric Monitouch V706 Touch Digitizer Glass Front Overlay Replacement | Available Now |
| V706MMD | Fuji Electric Monitouch V706 Front Overlay Touch Screen Monitor Repair | In Stock |
| V706T | Fuji Hakko Monitouch V706 Series HMI Panel Glass Protective Film Repair | Available Now |
| V706TD | Fuji Electric Monitouch V706 Touch Digitizer Protective Film Replacement | In Stock |
| V706TMD | Fuji Electric Monitouch V706 Touch Screen Panel Front Overlay Repair | In Stock |
| V715X | Fuji Electric Monitouch V715 Protective Film HMI Touch Glass Replacement | Available Now |
| V715XD | Fuji Hakko Monitouch V715 Series Touch Screen Protective Film Replacement | Available Now |
Fuji Hakko V706C V706M V706T Protective Film Touch Panel PDF Download:
FAQ:
Question: How long will the backlight last?
Answer: The expected backlight lifespan of each V series is listed below.
Common misspellings:
V706C
V706M
V70T
V06M
V706T
V760C
V7o6M
VV706T
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service