Fuji V806CD V806MD V806TD V806iMDN Protective Film Touch Screen Monitor

| categories | Hakko V8 Series |
|---|---|
| Model | V806CD V806MD V806TD V806iMDN |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Fuji Monitouch V8 Series |
| Supply | V806CD V806MD V806TD Front Overlay Touch Glass |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-01-31 01:44:08 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Backlight: | LED |
| Display Resolution: | 320 x 240 pixels |
| Power Consumption: | 23 W or less |
| Product Line: | Fuji Monitouch V8 |
| Touch Switch: | Analog resistance film |
| Brand: | Fuji |
| Display Size: | 5.7" |
| Power Supply: | 24 VDC±10 % |
| Storage Temperature: | -10 °C ~ +60 °C |
| Warranty: | 365 Days |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| V806CD V806MD V806TD V806iMDN | Description | Inventory status |
| V806CD | Fuji Hakko Monitouch V8 Touch Screen Glass Protective Film | Available Now |
| V806CDN | Fuji Electric Monitouch V8 Front Overlay Touch Screen Panel Repair | In Stock |
| V806iCD | Fuji Hakko Monitouch V8 Protective Film Touch Membrane Repair | In Stock |
| V806iCDN | Fuji Electric Monitouch V8 HMI Front Overlay Touch Glass Replacement | In Stock |
| V806iMD | Fuji Electric Monitouch V8 Touch Digitizer Glass Front Overlay Repair | Available Now |
| V806iMDN | Fuji Electric Monitouch V8 Front Overlay Touch Screen Monitor Repair | In Stock |
| V806iTD | Fuji Hakko Monitouch V8 HMI Panel Glass Protective Film Repair | Available Now |
| V806iTDN | Fuji Electric Monitouch V8 Touch Digitizer Protective Film Replacement | In Stock |
| V806MD | Fuji Electric Monitouch V8 MMI Touch Membrane Front Overlay Repair | In Stock |
| V806MDN | Fuji Electric Monitouch V8 Protective Film HMI Touch Glass Repair | Available Now |
| V806N | Fuji Hakko Monitouch V8 Touch Screen Protective Film Repair | Available Now |
| V806TD | Fuji Electric Monitouch V8 Front Overlay MMI Touch Screen Replacement | In Stock |
| V806TDN | Fuji Hakko Monitouch V8 Protective Film Touch Panel Replacement | In Stock |
| V808C | Fuji Electric Monitouch V8 HMI Front Overlay Touchscreen Repair | In Stock |
| V808CD | Fuji Hakko Monitouch V8 Touch Screen Glass Protective Film | Available Now |
| V808CDN | Fuji Electric Monitouch V8 Touch Screen Panel Front Overlay Repair | In Stock |
Fuji V806CD V806MD V806TD V806iMDN Protective Film Touch Screen Monitor PDF Download:
FAQ:
Question: How long will the backlight last?
Answer: The expected backlight lifespan of each V series is listed below.
Common misspellings:
V806CD
V806MD
V806D
V806iMDN
806MD
V806TD
V806DC
V80bMD
V8006iMDN
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service