V808iSDN V808SDN V808iCDN V808CDN V808xSDN Touch Screen Glass

| categories | Hakko V8 Series |
|---|---|
| Brand | FUJI |
| Model | V808iSDN V808SDN V808iCDN V808CDN V808xSDN |
| Warranty | 365 Days |
| Shipping | 2-4 workdays |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-01-31 01:44:15 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Brand: | VICPAS |
| Display Version: | TFT color |
| Product Line: | Fuji Monitouch V8 |
| Resolution: | 800x600 / 640x480 pixels |
| Warranty: | 12 Months Warranty |
| Operation Temperature: | 0°C ~ +40°C |
| Insulation Resistance: | 500V Dc, 10MΩ or more |
| Rated Voltage: | 24 V DC |
| Storage Temperature: | -10 °C ~ +60 °C |
| Touch Size: | 8.4" |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| V808iSDN V808SDN V808iCDN V808CDN V808xSDN | Description | Inventory status |
| V808CH | Fuji Hakko Monitouch V8 Touch Screen Glass Protective Film | Available Now |
| V808CH0 | Fuji Electric Monitouch V8 Front Overlay Touch Screen Panel Repair | In Stock |
| V808CH1 | Fuji Hakko Monitouch V8 Protective Film Touch Membrane Repair | In Stock |
| V808CH2 | Fuji Electric Monitouch V8 HMI Front Overlay Touch Glass Replacement | In Stock |
| V808CH3 | Fuji Electric Monitouch V8 Touch Digitizer Glass Front Overlay Repair | Available Now |
| V808CH4 | Fuji Electric Monitouch V8 Front Overlay Touch Screen Monitor Repair | In Stock |
| V808Chx | Fuji Hakko Monitouch V8 HMI Panel Glass Protective Film Repair | Available Now |
| V808iCD | Fuji Electric Monitouch V8 Touch Digitizer Protective Film Replacement | In Stock |
| V808iCDN | Fuji Electric Monitouch V8 MMI Touch Membrane Front Overlay Repair | In Stock |
| V808iCH | Fuji Electric Monitouch V8 Protective Film HMI Touch Glass Repair | Available Now |
| V808iCH0 | Fuji Hakko Monitouch V8 Touch Screen Protective Film Repair | Available Now |
| V808iCH1 | Fuji Electric Monitouch V8 Front Overlay MMI Touch Screen Replacement | In Stock |
| V808iCH2 | Fuji Hakko Monitouch V8 Protective Film Touch Panel Replacement | In Stock |
| V808iCH3 | Fuji Electric Monitouch V8 HMI Front Overlay Touchscreen Repair | In Stock |
| V808iCH4 | Fuji Hakko Monitouch V8 Touch Screen Glass Protective Film | Available Now |
| V808Ichx | Fuji Electric Monitouch V8 Touch Screen Panel Front Overlay Repair | In Stock |
V808iSDN V808SDN V808iCDN V808CDN V808xSDN Touch Screen Glass PDF Download:
FAQ:
Question: How to make a switch work only when the switch is held down?
Answer: Follow the steps below.
Question: Can I purchase mounting fixtures?
Answer: Yes, mounting fixtures are available for purchase.
Common misspellings:
V808CDN
V808iCDN
V808iSDN
V808SDN
V808xDN
V08SDN
V808xSDN
V088iSDN
V8O8iCDN
V808CDDN
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service