V808iCH0 V808iCH1 V808iCH2 V808iCH3 V808iCH4 Touch Screen Panel

| categories | Hakko V8 Series |
|---|---|
| Model | V808iCH0 V808iCH1 V808iCH2 V808iCH3 V808iCH4 |
| Warranty | 365 Days |
| Shipping | 2-4 workdays |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-01-31 01:44:21 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Backlight: | LED |
| Display Resolution: | 640x480 pixels |
| Display Size: | 7.5" |
| Product Line: | Fuji Monitouch V8 |
| Touch Switch: | Membrane Switch |
| Brand: | VICPAS |
| Power Consumption: | 24V DC |
| Power Supply: | 23 W or less |
| Storage Temperature: | -10 °C ~ +60 °C |
| Warranty: | 365 Days |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| V808iCH0 V808iCH1 V808iCH2 V808iCH3 V808iCH4 | Description | Inventory status |
| V808CH | Fuji Hakko Monitouch V8 Touch Screen Glass Protective Film | Available Now |
| V808CH0 | Fuji Electric Monitouch V8 Front Overlay Touch Screen Panel Repair | In Stock |
| V808CH1 | Fuji Hakko Monitouch V8 Protective Film Touch Membrane Repair | In Stock |
| V808CH2 | Fuji Electric Monitouch V8 HMI Front Overlay Touch Glass Replacement | In Stock |
| V808CH3 | Fuji Electric Monitouch V8 Touch Digitizer Glass Front Overlay Repair | Available Now |
| V808CH4 | Fuji Electric Monitouch V8 Front Overlay Touch Screen Monitor Repair | In Stock |
| V808Chx | Fuji Hakko Monitouch V8 HMI Panel Glass Protective Film Repair | Available Now |
| V808iCD | Fuji Electric Monitouch V8 Touch Digitizer Protective Film Replacement | In Stock |
| V808iCDN | Fuji Electric Monitouch V8 MMI Touch Membrane Front Overlay Repair | In Stock |
| V808iCH | Fuji Electric Monitouch V8 Protective Film HMI Touch Glass Repair | Available Now |
| V808iCH0 | Fuji Hakko Monitouch V8 Touch Screen Protective Film Repair | Available Now |
| V808iCH1 | Fuji Electric Monitouch V8 Front Overlay MMI Touch Screen Replacement | In Stock |
| V808iCH2 | Fuji Hakko Monitouch V8 Protective Film Touch Panel Replacement | In Stock |
| V808iCH3 | Fuji Electric Monitouch V8 HMI Front Overlay Touchscreen Repair | In Stock |
| V808iCH4 | Fuji Hakko Monitouch V8 Touch Screen Glass Protective Film | Available Now |
| V808Ichx | Fuji Electric Monitouch V8 Touch Screen Panel Front Overlay Repair | In Stock |
V808iCH0 V808iCH1 V808iCH2 V808iCH3 V808iCH4 Touch Screen Panel PDF Download:
FAQ:
Question: What are the differences between an analog switch and a matrix switch?
Answer: The differences are described below.
Question: What are the types and sizes of protective sheet?
Answer: The types and sizes of protective sheet available with the TS/V8 series are listed below.
Common misspellings:
V808iCH0
V808iCH1
V808iCH2
V808iCH3
V808iH4
V88iCH3
V808iCH4
V8i80CH2
V80BiCH1
V808iiCH0
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service