GE Fanuc IC754VBF12CTD-CB IC754VBI12CTD IC754VBI12CTD-BB Front Overlay Touch Membrane

| categories | QuickPanel View |
|---|---|
| Model | IC754VBF12CTD-CB IC754VBI12CTD IC754VBI12CTD-BB |
| Warranty | 365 Days |
| Supply parts | Touchscreen Panel Protective Film |
| Shipping | 2-4 workdays |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, T/T ,Credit Card, Western Union |
| Update Time | 2026-01-31 01:48:48 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Brand: | GE Fanuc |
| Product Line: | GE Fanuc QuickPanel View |
| Resolution: | 800 × 600 pixels |
| Touch Type: | Resistive |
| Warranty: | 1-Year Warranty |
| Display Size: | 12" (Diagonal) |
| Display Type: | Color-TFT LCD |
| Front of Panel & Depth: | 337 mm x 263 mm x 10 mm |
| Model Number: | ES1222R |
| Panel Cut-Out (W x H x D): | 302 mm x 228 mm x 60 mm |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| IC754VBF12CTD-CB IC754VBI12CTD IC754VBI12CTD-BB | Description | Inventory status |
| IC754OBL12CTD | GE FANUC QuickPanel View Touch Screen Protective Film Replacement | In Stock |
| IC754OTL06CTD | GE FANUC QuickPanel View Touch Panel Protective Film Repair | Available Now |
| IC754VBB06CTD | GE FANUC QuickPanel View HMI Touch Screen Glass Protective Film | Available Now |
| IC754VBB06MTD | GE Fanuc QuickPanel View Touch Screen Panel Front Overlay Repair | In Stock |
| IC754VBB06MTD-BB | GE FANUC Quickpanel View Front Overlay Touch Membrane Replacement | In Stock |
| IC754VBB06MTD-GF | GE Fanuc QuickPanel View Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
| IC754VBB06MTD-KH | GE Fanuc QuickPanel View Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
| IC754VBF08CTD | GE FANUC Quickpanel View HMI Panel Glass Protective Film | Available Now |
| IC754VBF12CTD | GE FANUC QuickPanel View Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
| IC754VBF12CTD-CB | GE Fanuc QuickPanel View MMI Touch Screen Front Overlay Replacement | In Stock |
| IC754VBF12CTD-EC | GE Fanuc QuickPanel View HMI Touch Screen Protective Film | Available Now |
| IC754VBF15CTD | GE FANUC QuickPanel View Protective Film Touchscreen Repair | In Stock |
| IC754VBF15CTDCA | GE Fanuc QuickPanel View Touchscreen Protective Film Repair | In Stock |
| IC754VBF15CTD-KH | GE Fanuc QuickPanel View HMI Protective Film Touch Screen Glass | Available Now |
| IC754VBI06MTD | GE Fanuc QuickPanel View Front Overlay Touch Screen Panel Repair | In Stock |
GE Fanuc IC754VBF12CTD-CB IC754VBI12CTD IC754VBI12CTD-BB Front Overlay Touch Membrane PDF Download:
FAQ:
Question: What are the size of GE Fanuc QuickPanel View Series IC754VBF12CTD-CB IC754VBI12CTD IC754VBI12CTD-BB Front Overlay Touch Screen Monitor?
Answer: IC754VBF12CTD-CB IC754VBI12CTD IC754VBI12CTD-BB HMI Touch Panel Protective Film are 12.1 inches.
Question: How to mount the QuickPanel View in a panel?
Answer: 1. Insert the unit into the panel cutout (without a CF card in the CF port).
Common misspellings:
IC754VBF12CTD-CB
IC754VBI12CTD
IC754VBI12CD-BB
IC754BF12CTD-CB
IC754VBI12CTD-BB
IC754VB1I2CTD
IC754VBI12C7D-BB
IC754VBF12CCTD-CB
Related Products
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service