QPJ2D101L2P QPJ2D100S2P QPJ2D100S2P SERIES A Touchscreen Front Overlay

| categories | QuickPanel jr. |
|---|---|
| Model | QPJ-2D101-L2P QPJ-2D100-S2P QPJ2D100S2P SERIES A |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | GE Fanuc QuickPanel jr. Series |
| Supply | Protective Film Touch Screen Monitor |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-01-31 01:50:12 |
Shipping
Specifications:
| Brand: | GE Fanuc |
| Display Version: | Mono/STN LCD |
| Product Line: | GE Fanuc QuickPanel jr. |
| Storage Temperature: | -20°C to 60°C |
| Warranty: | 12 Months Warranty |
| Backlight Life: | 15,000 - 20,000 hours |
| Display Size: | 4.7" (Diagonal) |
| Display Resolution: | 320 x 240 pixels |
| Input Voltage: | DC 20.4V to DC 27.6V |
| Touchscreen: | Resistiv |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| QPJ-2D101-L2P QPJ-2D100-S2P QPJ2D100S2P SERIES A | Description | Inventory status |
| QPJ2D100L2P | GE FANUC QuickPanel Jr. Touch Screen Protective Film Replacement | In Stock |
| GQPJ2D100L2P | GE FANUC QuickPanel, Jr. Touch Panel Protective Film Repair | Available Now |
| GQPJ2D100L2P-A | GE FANUC QuickPanel Jr. HMI Touch Screen Glass Protective Film | Available Now |
| GQPJ2D100S2P | GE Fanuc QuickPanel Jr. Touch Screen Panel Front Overlay Repair | In Stock |
| QPJ1D100L2P | GE FANUC Quickpanel Jr Front Overlay Touch Membrane Replacement | In Stock |
| QPJ1D100S2P | GE Fanuc QuickPanel Jr Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
| QPJ2D100L2P SERIES A | GE Fanuc QuickPanel Jr. Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
| QPJ2D100S2P | GE FANUC Quickpanel Jr. HMI Panel Glass Protective Film | Available Now |
| QPJ2D100S2P SERIES A | GE FANUC QuickPanel Jr. Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
| QPJ2D101L2P | GE Fanuc QuickPanel Jr MMI Touch Screen Front Overlay Replacement | In Stock |
| QPJ2D101S2P | GE Fanuc QuickPanel Jr. HMI Touch Screen Protective Film | Available Now |
QPJ2D101L2P QPJ2D100S2P QPJ2D100S2P SERIES A Touchscreen Front Overlay PDF Download:
FAQ:
Question: Can I connect the QPJ-2D101-L2P QPJ-2D100-S2P QPJ2D100S2P SERIES A Protective Film Touch Screen Glass QUICKPANEL Jr. to a PLC or other control devices from different manufacturers?
Answer: Yes, the QPJ2D101L2P QPJ2D100S2P QPJ2D100S2P SERIES A Touch Digitizer Glass Front Overlay QUICKPANEL Jr. supports communication protocols such as Modbus and Ethernet/IP, allowing it to interface with a wide range of PLCs and control devices from different manufacturers.
Common misspellings:
QPJ-2D101-L2P
QPJ-2D100-S2P
QPJ2D1002P
SERIES
A
QPJ-2D101-2P
QPJ2D100S2P
QPJ-2D10-0S2P
QPJ2D100SZP
QPJ-2D1011-L2P
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service