Touch screen panel for 100-1220 touch panel membrane touch sensor glass replacement repair

| categories | 4-Wire Resistive |
|---|---|
| Model | 100-1220 |
| Warranty | 365 Days |
| Supply | 100-1220 Touchscreen |
| Touch Screen Panel Type | Resistance touch screen |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-01-31 01:52:58 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Part Number : | 100-1220 |
| Number of Touches: | Single |
| Pitch: | 1.0 mm |
| Warranty: | 365 days Warranty |
| Light Transmittance: | 80% ± 3% |
| Resolution: | 1280 x 1024 |
| Surface Hardness: | ≧ 3H |
| Response Time: | ≦ 20ms |
| Operation Temperature: | -10~+60°C |
| Storage Temperature: | -20~+70°C |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| 100-1220 | Description | Inventory status |
| 100-0760 | Gunze 4-Wire resistive Touch Screen Glass Replacement | In Stock |
| 100-1120 | GUNZE 4-Wire resistive Touchscreen Panel Replacement | Available Now |
| 100-1130 | Gunze Analog Resistive 4-Wire HMI Panel Glass Repair Part | Available Now |
| 100-1131 | Gunze Analog Resistive 4-Wire HMI Touchscreen Repair Part | In Stock |
| 100-1180 | GUNZE 4-Wire resistive HMI Touch Screen Glass Repair | Available Now |
| 100-1190 | GUNZE 4-Wire resistive Touch Screen Panel Replacement | In Stock |
| 100-1200 | Gunze Analog Resistive 4-Wire Touch Membrane Replacement | In Stock |
| 100-1220 | GUNZE Analog Resistive 4-Wire HMI Touch Glass Replacement | In Stock |
| 100-1361 | Gunze 4-Wire resistive HMI Panel Glass Replacement | Available Now |
| 100-1380 | Gunze Analog Resistive 4-Wire Touch Digitizer Glass Repair | Available Now |
| 100-1420 | Gunze Analog Resistive 4-Wire Touch Screen Monitor Repair | In Stock |
| 100-1430 | GUNZE 4-Wire resistive HMI Touch Panel Replacement | Available Now |
Touch screen panel for 100-1220 touch panel membrane touch sensor glass replacement repair PDF Download:
FAQ:
Question: What is the minimum/maximum resistive touch screen size GUNZE can manufacture?
Answer: In short, the minimum size manufactured to date is a 2.8”D. Maximum is a 22.0” D with special tooling requirements.
Question: What is the Gunze 100-1220 HMI parts Touch Screen Panel Glass price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Common misspellings:
100-220
10-01220
100-1ZZ0
1010-1220
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service