GT/GUNZE USP 4.484.038 DG-14 Touch Glass Replacement

| categories | Other Gunze Series |
|---|---|
| Model | GT/GUNZE USP 4.484.038 DG-14 |
| Warranty | 365 Days |
| Supply | Touchscreen |
| Touch Screen Panel Type | Resistance touch screen |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-01-31 01:57:20 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Part Number : | GT/GUNZE USP 4.484.038 DG-14 |
| Number of Touches: | Single |
| Pitch: | 1.25 mm |
| Warranty: | 365 days Warranty |
| Light Transmittance: | 80% ± 3% |
| Surface Hardness: | ≧ 3H |
| Response Time: | ≦ 20ms |
| Operation Temperature: | -10~+60°C |
| Storage Temperature: | -20~+70°C |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| GT/GUNZE USP 4.484.038 DG-14 | Description | Inventory status |
| GG1001 | Gunze Resistive Touch Screen Glass Replacement | In Stock |
| GG1501 | GUNZE Resistive Touchscreen Panel Replacement | Available Now |
| GG84-01-4D | Gunze Analog Resistive HMI Panel Glass Repair Part | Available Now |
| GP-410T GUNZE 1Z001G | Gunze Analog Resistive HMI Touchscreen Repair Part | In Stock |
| GT/GUNZE U.S.P 4484038 MH-01 FX-50DU-TK | GUNZE Resistive HMI Touch Screen Glass Repair | Available Now |
| GT/Gunze U.S.P. 4.484.038 KGJ-01 | GUNZE Resistive Touch Screen Panel Replacement | In Stock |
| GT/GUNZE USP 4.484.038 CT-08 | Gunze Analog Resistive Touch Membrane Replacement | In Stock |
| GT/GUNZE USP 4.484.038 DG-14 | GUNZE Analog Resistive HMI Touch Glass Replacement | In Stock |
| GT/GUNZE USP 4.484.038 DG-15 | Gunze Resistive HMI Panel Glass Replacement | Available Now |
| GT/GUNZE USP 4.484.038 DG-26 | Gunze Analog Resistive Touch Digitizer Glass Repair | Available Now |
| GT/GUNZE USP 4.484.038 DG-28 | Gunze Analog Resistive Touch Screen Monitor Repair | In Stock |
GT/GUNZE USP 4.484.038 DG-14 Touch Glass Replacement PDF Download:
FAQ:
Question: What is the minimum/maximum resistive touch screen size GUNZE can manufacture?
Answer: In short, the minimum size manufactured to date is a 2.8”D. Maximum is a 22.0” D with special tooling requirements.
Question: What is the Gunze GT/GUNZE USP 4.484.038 DG-14 HMI parts Touch Screen Panel Glass price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Common misspellings:
GT/UNZE
USP
4.484.038
DG-14
GT/GUNZE
GD-14
DG-l4
4.484.0338
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service