GT/GUNZE USP 4.484.038 G-33 Touch Glass Replacement

| categories | Other Gunze Series |
|---|---|
| Model | GT/GUNZE USP 4.484.038 G-33 |
| Warranty | 365 Days |
| Supply | GT/GUNZE USP 4.484.038 G-33 Touchscreen |
| Touch Screen Panel Type | Resistance touch screen |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-01-31 01:58:05 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Part Number : | GT/GUNZE USP 4.484.038 G-33 |
| Number of Touches: | Single |
| Pitch: | 1.25 mm |
| Warranty: | 365 days Warranty |
| Light Transmittance: | 80% ± 3% |
| Resolution: | 1280 x 1024 |
| Surface Hardness: | ≧ 3H |
| Response Time: | ≦ 20ms |
| Operation Temperature: | -10~+60°C |
| Storage Temperature: | -20~+70°C |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| GT/GUNZE USP 4.484.038 G-33 | Description | Inventory status |
| GT/GUNZE USP 4.484.038 G-29 | Gunze Resistive Touch Screen Glass Replacement | In Stock |
| GT/GUNZE USP 4.484.038 G-29 G29 | GUNZE Resistive Touchscreen Panel Replacement | Available Now |
| GT/GUNZE USP 4.484.038 G-33 | Gunze Analog Resistive HMI Panel Glass Repair Part | Available Now |
| GT/GUNZE USP 4.484.038 G-34 | Gunze Analog Resistive HMI Touchscreen Repair Part | In Stock |
| GT/GUNZE USP 4.484.038 G-47 G-47-1Z | GUNZE Resistive HMI Touch Screen Glass Repair | Available Now |
| GT/GUNZE USP 4.484.038 GG057 | GUNZE Resistive Touch Screen Panel Replacement | In Stock |
| GT/GUNZE USP 4.484.038 HK-07 | Gunze Analog Resistive Touch Membrane Replacement | In Stock |
| GT/GUNZE USP 4.484.038 HK-14 | GUNZE Analog Resistive HMI Touch Glass Replacement | In Stock |
| GT/GUNZE USP 4.484.038 HK-15 | Gunze Resistive HMI Panel Glass Replacement | Available Now |
| GT/GUNZE USP 4.484.038 HK-25 | Gunze Analog Resistive Touch Digitizer Glass Repair | Available Now |
| GT/GUNZE USP 4.484.038 HK-31 | Gunze Analog Resistive Touch Screen Monitor Repair | In Stock |
| GT/GUNZE USP 4.484.038 IM-01 | GUNZE Resistive HMI Touch Panel Replacement | Available Now |
GT/GUNZE USP 4.484.038 G-33 Touch Glass Replacement PDF Download:
FAQ:
Question: What is the minimum/maximum resistive touch screen size GUNZE can manufacture?
Answer: In short, the minimum size manufactured to date is a 2.8”D. Maximum is a 22.0” D with special tooling requirements.
Question: What is the Gunze GT/GUNZE USP 4.484.038 G-33 HMI parts Touch Screen Panel Glass price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Common misspellings:
GT/GUNZE
USP
4.484.08
G-33
4.484.083
4.484.038
G-EE
UUSP
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service