Koyo C-more Micro Panels EA1-S6ML Touchscreen Keyboard

| categories | C-more Micro Panels Series |
|---|---|
| Brand | KOYO |
| Model | EA1-S6ML |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Koyo C-more Micro Panels EA1 Series |
| Supply | EA1-S6ML Membrane Keypad Touch Screen Monitor |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-01-31 02:05:18 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Backlight: | LED |
| Brand: | KOYO |
| Product Line: | Koyo C-more Micro Panels |
| Resolution: | 320 x 240 pixels |
| Warranty: | 12 Months Warranty |
| Ambient Temperature: | 10 to 90% RH |
| Display Type: | STN color LCD |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Storage Temperature: | -20 to 60 °C (-4 to 140 °F) |
| Touch Size: | 6" |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| EA1-S6ML | Description | Inventory status |
| EA1-S3ML | KOYO Micro Panels EA1 Membrane Keyboard Touch Membrane | In Stock |
| EA1-S3ML-N | Koyo C-more Panels EA1 Series Membrane Keyboard Keypad Repair | In Stock |
| EA1-S3MLW | Koyo C-more Panels EA1 Series Touch Digitizer Glass Membrane Keypad Repair | Available Now |
| EA1-S3MLW-N | KOYO C-more Micro Panels EA1 Operator Panel Keypad Replacement | Available Now |
| EA1-S6ML | Koyo C-more Panels EA1 Series Touch Screen Monitor Operator Keyboard | In Stock |
| EA1-S6MLW | Koyo C-more Panels EA1 Series Keyboard Membrane MMI Touch Screen Repair | In Stock |
| EA1-T4CL | Koyo C-more Panels EA1 Series HMI Touch Screen Protective Film | Available Now |
| EA1-T6CL | Koyo C-more Panels EA1 Series Protective Film Touchscreen Repair | In Stock |
| EA3-S3ML | Koyo C-more Panels EA3 Series HMI Keypad Membrane Touch Screen Glass | Available Now |
| EA3-S3ML-R | Koyo C-more Panels EA3 Series Switch Membrane Touch Screen Panel Repair | In Stock |
| EA3-S3ML-RN | KOYO Panels EA3 Series Membrane Keypad Switch Replacement | In Stock |
| EA3-T4CL | Koyo Micro Panels EA3 Series Touch Panel Protective Film Repair | Available Now |
| EA3-T6CL | KOYO Micro Panels EA3 Front Overlay Touch Membrane | In Stock |
| EA3-T8CL | Koyo C-more Panels EA3 Series Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
| EA3-T10CL | Koyo C-more Panels EA3 Series Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
Koyo C-more Micro Panels EA1-S6ML Touchscreen Keyboard PDF Download:
FAQ:
Question: Reset to Factory Default
Answer: Factory default values can be reset by pressing F2 and F4 while cycling power to the panel.
Common misspellings:
EA1-SML
A1-S6ML
EA1-6SML
EAI-S6ML
EA1--S6ML
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service