KOYO Micro Panel EA3-T4CL Protective Film Touch Glass

| categories | C-more Micro Panels Series |
|---|---|
| Brand | KOYO |
| Model | EA3-T4CL |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Koyo C-more Micro Panels EA3 Series |
| Supply | EA3-T4CL Touch Membrane Front Overlay |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-01-31 02:05:37 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Ambient Temperature: | 0°C (32°F) to 50°C (122°F) |
| Display Resolution: | 480 x 272 Pixels |
| Part Number : | EA3-T4CL |
| Product Line: | Koyo C-more Micro Panels |
| Touch Size: | 4" |
| Brand: | KOYO |
| Display Type: | TFT Color LCD |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Storage Temperature: | -20°C (-4°F) to 60°C (140°F) |
| Warranty: | 365 Days |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| EA3-T4CL | Description | Inventory status |
| EA1-S3ML | KOYO Micro Panels EA1 Membrane Keyboard Touch Membrane | In Stock |
| EA1-S3ML-N | Koyo C-more Panels EA1 Series Membrane Keyboard Keypad Repair | In Stock |
| EA1-S3MLW | Koyo C-more Panels EA1 Series Touch Digitizer Glass Membrane Keypad Repair | Available Now |
| EA1-S3MLW-N | KOYO C-more Micro Panels EA1 Operator Panel Keypad Replacement | Available Now |
| EA1-S6ML | Koyo C-more Panels EA1 Series Touch Screen Monitor Operator Keyboard | In Stock |
| EA1-S6MLW | Koyo C-more Panels EA1 Series Keyboard Membrane MMI Touch Screen Repair | In Stock |
| EA1-T4CL | Koyo C-more Panels EA1 Series HMI Touch Screen Protective Film | Available Now |
| EA1-T6CL | Koyo C-more Panels EA1 Series Protective Film Touchscreen Repair | In Stock |
| EA3-S3ML | Koyo C-more Panels EA3 Series HMI Keypad Membrane Touch Screen Glass | Available Now |
| EA3-S3ML-R | Koyo C-more Panels EA3 Series Switch Membrane Touch Screen Panel Repair | In Stock |
| EA3-S3ML-RN | KOYO Panels EA3 Series Membrane Keypad Switch Replacement | In Stock |
| EA3-T4CL | Koyo Micro Panels EA3 Series Touch Panel Protective Film Repair | Available Now |
| EA3-T6CL | KOYO Micro Panels EA3 Front Overlay Touch Membrane | In Stock |
| EA3-T8CL | Koyo C-more Panels EA3 Series Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
| EA3-T10CL | Koyo C-more Panels EA3 Series Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
KOYO Micro Panel EA3-T4CL Protective Film Touch Glass PDF Download:
FAQ:
Question: What is the display size of KOYO C-more Micro Panels Series EA3-T4CL Touchscreen Panel Front Overlay?
Answer: The C-more Micro Panels Series EA3-T4CL Protective Film Touch Membrane is 4 inch.
Common misspellings:
EA3-TCL
A3-T4CL
EA-3T4CL
EA3-74CL
EA3--T4CL
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service