Koyo GC-55EM GC-55EM2 Touch Panel Glass Protective Film

| categories | Koyo Other Series |
|---|---|
| Brand | KOYO |
| Model | GC-55EM GC-55EM2 |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Koyo auto parts |
| Supply | GC-55EM2 HMI Panel Glass Front Overlay |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 01:59:25 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Ambient Temperature: | 0°C (32°F) to 50°C (122°F) |
| Display Device: | STN/TFT color LCD |
| Model Number: | GC-55EM GC-55EM2 |
| Product Line: | Koyo spare parts |
| Brand: | KOYO |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Storage Temperature: | -20°C (-4°F) to 60°C (140°F) |
| Warranty: | 365 Days |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| GC-55EM GC-55EM2 | Description | Inventory status |
| GC-53LC | KOYO GC-50 Front Overlay Touch Membrane | In Stock |
| GC-53LC2 | Koyo GC-50 Series Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
| GC-53LC3 | Koyo GC-50 Series Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
| GC-53LC3-1 | KOYO GC-50 HMI Panel Glass Protective Film | Available Now |
| GC-53LM | Koyo GC50 Series Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
| GC-53LM2 | Koyo GC50 Series Front Overlay MMI Touch Screen Replacement | In Stock |
| GC-53LM3 | Koyo GC-50 Series HMI Touch Screen Protective Film | Available Now |
| GC-53LM3-1 | Koyo GC-50 Series Protective Film Touchscreen Repair | In Stock |
| GC-55EM | Koyo GC50 Series HMI Protective Film Touch Screen Glass | Available Now |
| GC-55EM2 | Koyo GC50 Series Front Overlay Touch Screen Panel Repair | In Stock |
| GC-56LC | KOYO GC50 Series Touch Screen Protective Film Replacement | In Stock |
| GC-56LC2 | Koyo GC50 Series Protective Film Touch Panel Repair | Available Now |
| GC-5LC | Koyo Front Overlay Touch Digitizer Glass Repair | Available Now |
Koyo GC-55EM GC-55EM2 Touch Panel Glass Protective Film PDF Download:
Common misspellings:
GC-55EM
GC-55M2
C-55EM
GC-55EM2
GC5-5EM2
GC-55EMZ
GC-555EM
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service