KOYO GC-56LC GC-56LC2 HMI Touch Panel Protective Film

| categories | Koyo Other Series |
|---|---|
| Brand | KOYO |
| Model | GC-56LC GC-56LC2 |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Machine Koyo Parts |
| Supply | GC-56LC GC-56LC2 Front Overlay Touch Membrane |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 01:59:28 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Ambient Temperature: | 0°C (32°F) to 50°C (122°F) |
| Part Number : | GC-56LC GC-56LC2 |
| Product Line: | Koyo auto parts |
| Display Device: | STN/TFT color LCD |
| Brand: | KOYO |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Storage Temperature: | -20°C (-4°F) to 60°C (140°F) |
| Warranty: | 365 Days |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| GC-56LC GC-56LC2 | Description | Inventory status |
| GC-53LC | KOYO GC-50 Front Overlay Touch Membrane | In Stock |
| GC-53LC2 | Koyo GC-50 Series Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
| GC-53LC3 | Koyo GC-50 Series Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
| GC-53LC3-1 | KOYO GC-50 HMI Panel Glass Protective Film | Available Now |
| GC-53LM | Koyo GC50 Series Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
| GC-53LM2 | Koyo GC50 Series Front Overlay MMI Touch Screen Replacement | In Stock |
| GC-53LM3 | Koyo GC-50 Series HMI Touch Screen Protective Film | Available Now |
| GC-53LM3-1 | Koyo GC-50 Series Protective Film Touchscreen Repair | In Stock |
| GC-55EM | Koyo GC50 Series HMI Protective Film Touch Screen Glass | Available Now |
| GC-55EM2 | Koyo GC50 Series Front Overlay Touch Screen Panel Repair | In Stock |
| GC-56LC | KOYO GC50 Series Touch Screen Protective Film Replacement | In Stock |
| GC-56LC2 | Koyo GC50 Series Protective Film Touch Panel Repair | Available Now |
| GC-5LC | Koyo Front Overlay Touch Digitizer Glass Repair | Available Now |
KOYO GC-56LC GC-56LC2 HMI Touch Panel Protective Film PDF Download:
Common misspellings:
GC-56LC
G-56LC2
GC-6LC
GC-56LC2
GC-56CL2
GC-561C
GCC-56LC2
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service