Koyo NX-B20-B NX-B21-B Touch Digitizer Front Overlay

| categories | Koyo Other Series |
|---|---|
| Brand | KOYO |
| Model | NX-B20-B NX-B21-B |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Koyo spare parts |
| Supply | NX-B20-B NX-B21-B HMI Panel Glass Front Overlay |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:00:01 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Ambient Temperature: | 0°C (32°F) to 50°C (122°F) |
| Power Consumption: | 14 Watts @ 24VDC |
| Touch Screen Technology: | Analog Resistive |
| Touch Size: | 8.4" |
| Brand: | KOYO |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Resolution: | 320 x 240 pixels |
| Warranty: | 12-Month Warranty |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| NX-B20-B NX-B21-B | Description | Inventory status |
| GD-81SC-J-G-33 | Machine KOYO Auto Part Touch Membrane Replacement | In Stock |
| NX-B20 | Koyo NX-20 Series Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
| NX-B20-B | Koyo NX-20 Series Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
| NX-B21 | KOYO NX-20 HMI Panel Glass Protective Film | Available Now |
| NX-B21-B | Koyo NX-20 Series Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
| NX-G20 | Koyo NX-20 Series Front Overlay MMI Touch Screen Replacement | In Stock |
| NX-G20-B | Koyo NX-20 Series HMI Touch Screen Protective Film | Available Now |
| NX-G21 | Koyo NX-20 Series Protective Film Touchscreen Repair | In Stock |
| NX-G21-B | Koyo NX-20 Series HMI Protective Film Touch Screen Glass | Available Now |
| NX-G21-DM12WK2 | Koyo NX-20 Series Front Overlay Touch Screen Panel Repair | In Stock |
Koyo NX-B20-B NX-B21-B Touch Digitizer Front Overlay PDF Download:
Common misspellings:
NX-B20-B
N-B21-B
X-B20-B
NX-B21-B
N-XB21-B
NX-821-B
NX-B200-B
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service