Koyo NX-G21-DM12WK2 Touch Digitizer Overlay Replacement

| categories | Koyo Other Series |
|---|---|
| Brand | KOYO |
| Model | NX-G21-DM12WK2 |
| Warranty | 365 Days |
| Supply | NX-G21-DM12WK2 Front Overlay Touch Panel Glass |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:00:08 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Brand: | VICPAS |
| Product Line: | KOYO |
| Resolution: | 1280 x 1024 Pixels |
| Warranty: | 12 Months Warranty |
| Ambient Temperature: | 10 to 90% RH |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Storage Temperature: | -20 to 60 °C (-4 to 140 °F) |
| Touch Size: | 12.1" |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| NX-G21-DM12WK2 | Description | Inventory status |
| GD-81SC-J-G-33 | Machine KOYO Auto Part Touch Membrane Replacement | In Stock |
| NX-B20 | Koyo NX-20 Series Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
| NX-B20-B | Koyo NX-20 Series Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
| NX-B21 | KOYO NX-20 HMI Panel Glass Protective Film | Available Now |
| NX-B21-B | Koyo NX-20 Series Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
| NX-G20 | Koyo NX-20 Series Front Overlay MMI Touch Screen Replacement | In Stock |
| NX-G20-B | Koyo NX-20 Series HMI Touch Screen Protective Film | Available Now |
| NX-G21 | Koyo NX-20 Series Protective Film Touchscreen Repair | In Stock |
| NX-G21-B | Koyo NX-20 Series HMI Protective Film Touch Screen Glass | Available Now |
| NX-G21-DM12WK2 | Koyo NX-20 Series Front Overlay Touch Screen Panel Repair | In Stock |
Koyo NX-G21-DM12WK2 Touch Digitizer Overlay Replacement PDF Download:
FAQ:
Question: No Picture
Answer: Check that the signal cable is properly connected to the display.
Question: What are NX-G21-DM12WK2 Touch Screen and Protective Film HMI parts prices?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Common misspellings:
NX-G21-DM12K2
X-G21-DM12WK2
NX-G21-D1M2WK2
NX-G21-DM1ZWK2
NX-GG21-DM12WK2
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service