P30GAP40300F3G*XXX-02S3*31*000 P30GAP40300F3G0xxx P30GAP40300F3G8xxx Touch Digitizer Glass Front Overlay

| categories | Controller P300 P500 |
|---|---|
| Brand | LENZE |
| Model | P30GAP40300F3G*XXX-02S3*31*000 P30GAP40300F3G0xxx P30GAP40300F3G8xxx |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | LENZE Controller P300 Series |
| Supply | Touch Screen Monitor Protective Film |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:00:28 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Brand: | Lenze |
| Display Version: | STN/TFT |
| Product Line: | LENZE Controller P300 Series |
| Resolution: | 800x600 pixels |
| Warranty: | 12 Months Warranty |
| No. of Colours: | 64k |
| Touchscreen: | Resistiv |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Storage Temperature: | -20 °C ~ +60 °C |
| Touch Size: | 10.4" |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| P30GAP40300F3G*XXX-02S3*31*000 P30GAP40300F3G0xxx P30GAP40300F3G8xxx | Description | Inventory status |
| P30GAP40300F3G*XXX-02S3*31*000 | LENZE Controller P300 Touch Screen Glass Protective Film LCD Screen | In Stock |
| P30GAP40300F3G0xxx | LENZE Controller P300 Series Front Overlay Touch Screen Panel LCD Display | Available Now |
| P30GAP40300F3G0XXX-02S3C314101 | LENZE Controller P300 Series Protective Film Touch Panel LCD Screen | In Stock |
| P30GAP40300F3G0XXX-02S3D315000 | LENZE P300 Series HMI Touch Glass Front Overlay LCD Display Screen | Available Now |
| P30GAP40300F3G8xxx | LENZE Controller P300 Series Touch Screen Panel Front Overlay LCD Display | In Stock |
| P30GAP80300F3G*XXX-02S3*31*000 | LENZE Controller P300 Protective Film Touch Membrane LCD Display Panel | In Stock |
| P30GAP80300F3G0xxx | LENZE Controller P300 Series Front Overlay Touch Glass LCD Display Screen | In Stock |
| P30GAP80300F3G8xxx | LENZE P300 Touch Digitizer Glass Protective Film LCD Display Panel | Available Now |
| P30GAP80300F3GXXX-02S3C314000 | LENZE P300 Series Front Overlay Touch Digitizer Glass LCD Display | Available Now |
| P30GAP90300F3G0xxx | LENZE Controller P300 Protective Film Touch Screen Monitor LCD Screen | In Stock |
| P30GAP90300F3G0XXX-02S3C314000 | LENZE P300 Series MMI Touch Screen Front Overlay LCD Display Screen | In Stock |
| P30GAP90300F3G0XXX-02S3C314102 | LENZE Controller P300 HMI Touch Screen Protective Film LCD Display Panel | In Stock |
| P30GAP90300F3G0XXX-02S3D315000 | LENZE Controller P300 Series Front Overlay Touch Screen Panel LCD Screen | In Stock |
| P30GAP90300F3G8xxx | LENZE Controller P300 Series Protective Film HMI Panel Glass LCD Display | Available Now |
P30GAP40300F3G*XXX-02S3*31*000 P30GAP40300F3G0xxx P30GAP40300F3G8xxx Touch Digitizer Glass Front Overlay PDF Download:
FAQ:
Question: How to remove the connected controller?
Answer: 1. Switch off the voltage supply of the entire system and the Controller.
Common misspellings:
P30GAP40300F3G*XXX-02S3*31*000
P30GAP40300F3G0xxx
P30GAP403003G8xxx
P30GAP40300F3Gxxx
P30GAP40300F3G8xxx
P30GAP40300F3G*XXX0-2S3*31*000
P30GAP40300F3G*XXX-02S3*31*ooo
P300GAP40300F3G8xxx
Related Products
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service