Lenze P300 LCD Display Panel Touch Membrane Front Overlay

| categories | Controller P300 P500 |
|---|---|
| Brand | LENZE |
| Model | Lenze P300 |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | LENZE Controller P300 Series |
| Supply | Touch Screen Monitor Protective Film LCD Screen |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:00:41 |
Shipping
Specifications:
| Brand: | Lenze |
| Display Version: | STN/TFT |
| Product Line: | LENZE Controller P300 Series |
| Resolution: | 640x480 pixels |
| Warranty: | 12 Months Warranty |
| No. of Colours: | 64k |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Storage Temperature: | -20 °C ~ +60 °C |
| Touchscreen: | Resistiv |
| Touch Size: | 7" |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| Lenze P300 | Description | Inventory status |
| P30GAP40300F3G*XXX-02S3*31*000 | LENZE Controller P300 Touch Screen Glass Protective Film LCD Screen | In Stock |
| P30GAP40300F3G0xxx | LENZE Controller P300 Series Front Overlay Touch Screen Panel LCD Display | Available Now |
| P30GAP40300F3G0XXX-02S3C314101 | LENZE Controller P300 Series Protective Film Touch Panel LCD Screen | In Stock |
| P30GAP40300F3G0XXX-02S3D315000 | LENZE P300 Series HMI Touch Glass Front Overlay LCD Display Screen | Available Now |
| P30GAP40300F3G8xxx | LENZE Controller P300 Series Touch Screen Panel Front Overlay LCD Display | In Stock |
| P30GAP80300F3G*XXX-02S3*31*000 | LENZE Controller P300 Protective Film Touch Membrane LCD Display Panel | In Stock |
| P30GAP80300F3G0xxx | LENZE Controller P300 Series Front Overlay Touch Glass LCD Display Screen | In Stock |
| P30GAP80300F3G8xxx | LENZE P300 Touch Digitizer Glass Protective Film LCD Display Panel | Available Now |
| P30GAP80300F3GXXX-02S3C314000 | LENZE P300 Series Front Overlay Touch Digitizer Glass LCD Display | Available Now |
| P30GAP90300F3G0xxx | LENZE Controller P300 Protective Film Touch Screen Monitor LCD Screen | In Stock |
| P30GAP90300F3G0XXX-02S3C314000 | LENZE P300 Series MMI Touch Screen Front Overlay LCD Display Screen | In Stock |
| P30GAP90300F3G0XXX-02S3C314102 | LENZE Controller P300 HMI Touch Screen Protective Film LCD Display Panel | In Stock |
| P30GAP90300F3G0XXX-02S3D315000 | LENZE Controller P300 Series Front Overlay Touch Screen Panel LCD Screen | In Stock |
| P30GAP90300F3G8xxx | LENZE Controller P300 Series Protective Film HMI Panel Glass LCD Display | Available Now |
Lenze P300 LCD Display Panel Touch Membrane Front Overlay PDF Download:
FAQ:
Question: What are the benefits of using Lenze Controller P300?
Answer: The benefits of using Lenze Controller P300 include improved efficiency, precise control of machines and processes, and easy integration into existing production systems.
Question: What industries can benefit from using Lenze Controller P300?
Answer: Lenze Controller P300 can benefit a wide range of industries, including automotive, food and beverage, packaging, and more.
Question: How to remove the connected controller?
Answer: 1. Switch off the voltage supply of the entire system and the Controller.
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service