GT2507T-WTSD-K Protective Film Touch Screen Glass Repair

| categories | GOT2000 Series |
|---|---|
| Brand | MITSUBISHI |
| Model | GT2507T-WTSD-K |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Mitsubishi GOT2000 GT25 Rugged series |
| Supply | GT2507T-WTSD-K Protective Film Touch Panel |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:06:16 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Part Number : | GT2507T-WTSD-K |
| Display Device: | Color TFT |
| Screen diagonal: | 7 in |
| Warranty: | 365 Days |
| Product Line: | Mitsubishi GT25 Rugged Series |
| Input Power: | 24VDC (+10%, -15%) |
| Operating Temperature: | -20 °C to 65 °C |
| Resolution: | 800 * 480 |
| Storage Temperature: | -30 °C to 75 °C |
| Cooling Method: | Self-cooling |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| GT2507T-WTSD-K | Description | Inventory status |
| GT2105-QMBDS | Mitsubishi GOT2000 Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
| GT2105-QMBDS-K | Touch Screen Protective Film Mitsubishi GOT2000 GT21 | Available Now |
| GT2105-QTBDS | Mitsubishi GT21 Touch Screen Glass Front Overlay | In Stock |
| GT2105-QTBDS-K | Mitsubishi GOT2000 GT21 Touchscreen Protective Film | In Stock |
| GT2507T-WTSD | Mitsubishi GT25 Touch Panel Front Overlay Replacement | In Stock |
| GT2507T-WTSD-K | Mitsubishi GT25 Touch Digitizer Protective Film | Available Now |
GT2507T-WTSD-K Protective Film Touch Screen Glass Repair PDF Download:
FAQ:
Question: What is the GT2507T-WTSD-K GOT2000 GT25 Rugged Protective Film HMI price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Question: What is the size of GT2507T-WTSD-K Touch Screen Panel Glass?
Answer: The Mitsubishi GOT2000 GT25 Rugged GT2507T-WTSD-K touch panel is 7-inch.
Common misspellings:
GT207T-WTSD-K
T2507T-WTSD-K
GT2507T-WTS-DK
GT2507T-W7SD-K
GT25507T-WTSD-K
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service