Mitsubishi GT2508F-VTNA Front Overlay Touch Membrane

| categories | GOT2000 Series |
|---|---|
| Brand | MITSUBISHI |
| Model | GT2508F-VTNA |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Mitsubishi GOT2000 GT25 Open Frame series |
| Supply | Mitsubishi GT25 GT2508F-VTNA Touch Front Overlay |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:06:25 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Part Number : | GT2508F-VTNA |
| Display Device: | Color TFT |
| Screen diagonal: | 8.4 in |
| Warranty: | 365 Days |
| Product Line: | Mitsubishi GT25 Open Frame Series |
| Input Power: | 24VDC (+10%, -15%) |
| Operating Temperature: | 0 to 55°C |
| Resolution: | 640 * 480 |
| Storage Temperature: | -20°C to 60°C |
| Cooling Method: | Self-cooling |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| GT2508F-VTNA | Description | Inventory status |
| GT2505-VTBD | Mitsubishi GOT2000 Touch Screen Monitor Overlay Repair | In Stock |
| GT2507T-WTSD | Touch Screen Protective Film Mitsubishi GOT2000 GT25 | Available Now |
| GT2507-WTBD | Mitsubishi GT25 Touch Screen Glass Front Overlay | In Stock |
| GT2507-WTSD | Mitsubishi GOT2000 GT25 Touch Protective Film | In Stock |
| GT2508F-VTNA | Mitsubishi GT25 Touch Screen Overlay Replacement | In Stock |
| GT2508F-VTND | HMI Panel Glass Overlay GOT2000 GT25 Repair | Available Now |
| GT2508-VTBA | Mitsubishi GOT2000 Front Overlay Touch Panel Glass | In Stock |
| GT2508-VTBA-GF | Mitsubishi GOT2000 Touch Screen Protective Film Repair | Available Now |
| GT2508-VTBD | Touch Screen Protective Film Mitsubishi GOT2000 GT25 | Available Now |
| GT2508-VTBD-GF | Mitsubishi GT25 Touch Screen Glass Front Overlay | In Stock |
| GT2508-VTWD | Mitsubishi GT25 HMI Panel Glass Front Overlay | In Stock |
| GT2508-VTWD-GF | Mitsubishi GOT2000 GT25 Touch Protective Film | In Stock |
Mitsubishi GT2508F-VTNA Front Overlay Touch Membrane PDF Download:
FAQ:
Question: What is the dimension of GT2508F-VTNA Mitsubishi GOT2000 GT25 Open Frame series?
Answer: The dimension of GT2508F-VTNA Mitsubishi GOT2000 GT25 Open Frame HMI is 8.4 inch ,which is 188mm long and 149mm wide.
Question: What is the GT2508F-VTNA GOT2000 GT25 Open Frame front overlay HMI price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Common misspellings:
GT2508F-VTA
GT258F-VTNA
GT250F8-VTNA
GT2508F-V7NA
GT22508F-VTNA
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service