Mitsubishi GT2508-VTWA HMI Touch Panel Front Overlay

| categories | GOT2000 Series |
|---|---|
| Brand | MITSUBISHI |
| Model | GT2508-VTWA |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Mitsubishi GOT2000 GT25 series |
| Supply | GT25 GT2508-VTWA Touch Panel Front Overlay |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:06:41 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Part Number : | GT2508-VTWA |
| Display Device: | Color TFT |
| Screen diagonal: | 8.4 in |
| Warranty: | 365 Days |
| Product Line: | Mitsubishi GT25 Series |
| Input Power: | 24VDC (+10%, -15%) |
| Operating Temperature: | 0 to 55°C |
| Resolution: | 640 * 480 |
| Storage Temperature: | -20°C to 60°C |
| Cooling Method: | Self-cooling |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| GT2508-VTWA | Description | Inventory status |
| GT2505-VTBD | Mitsubishi GOT2000 Touch Screen Monitor Overlay Repair | In Stock |
| GT2507T-WTSD | Touch Screen Protective Film Mitsubishi GOT2000 GT25 | Available Now |
| GT2507-WTBD | Mitsubishi GT25 Touch Screen Glass Front Overlay | In Stock |
| GT2507-WTSD | Mitsubishi GOT2000 GT25 Touch Protective Film | In Stock |
| GT2508F-VTNA | Mitsubishi GT25 Touch Screen Overlay Replacement | In Stock |
| GT2508F-VTND | HMI Panel Glass Overlay GOT2000 GT25 Repair | Available Now |
| GT2508-VTBA | Mitsubishi GOT2000 Front Overlay Touch Panel Glass | In Stock |
| GT2508-VTBA-GF | Mitsubishi GOT2000 Touch Screen Protective Film Repair | Available Now |
| GT2508-VTBD | Touch Screen Protective Film Mitsubishi GOT2000 GT25 | Available Now |
| GT2508-VTBD-GF | Mitsubishi GT25 Touch Screen Glass Front Overlay | In Stock |
| GT2508-VTWD | Mitsubishi GT25 HMI Panel Glass Front Overlay | In Stock |
| GT2508-VTWD-GF | Mitsubishi GOT2000 GT25 Touch Protective Film | In Stock |
Mitsubishi GT2508-VTWA HMI Touch Panel Front Overlay PDF Download:
FAQ:
Question: What is the GT2508-VTWA GOT2000 GT25 protective film HMI price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Question: What is the dimension of GT2508-VTWA Mitsubishi GOT2000 GT25 HMI Panel Glass?
Answer: The dimension of GT2508-VTWA Mitsubishi GOT2000 GT25 HMI is 8.4 inch.
Common misspellings:
GT2508-VWA
GT250-VTWA
GT208-VTWA
GT25O8-VTWA
GT250B-VTWA
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service