GT1040-QBBD GT1040-QBBD-C Touch Glass Protective Film

| categories | GOT1000 Series |
|---|---|
| Brand | MITSUBISHI |
| Model | GT1040-QBBD GT1040-QBBD-C |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Mitsubishi GOT1000 GT10 series |
| Supply | GT1040-QBBD GT1040-QBB Protective Film Touch Panel |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:08:22 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Part Number : | GT1040-QBBD GT1040-QBBD-C |
| Display Device: | STN monochrome (white/blue) liquid crystal |
| Screen diagonal: | 4.7 in |
| Warranty: | 365 Days |
| Product Line: | Mitsubishi GT10 Series |
| Input Power: | 24VDC (+10%, -15%) |
| Operating Temperature: | 0 to 55°C |
| Resolution: | 320 × 240dots (Horizontal format) |
| Storage Temperature: | -20°C to 60°C |
| Cooling Method: | Self-cooling |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| GT1040-QBBD GT1040-QBBD-C | Description | Inventory status |
| GT1040-QBBD | Mitsubishi GOT1000 Touch Screen Monitor Overlay Repair | In Stock |
| GT1040-QBBD-C | Touch Screen Protective Film Mitsubishi GOT1000 GT10 | Available Now |
| GT1045-QBBD | Mitsubishi GT10 Touch Screen Glass Front Overlay | In Stock |
| GT1045-QBBD-C | Mitsubishi GOT1000 GT10 Touch Protective Film | In Stock |
| GT1045-QSBD | Mitsubishi GT10 Touch Screen Overlay Replacement | In Stock |
| GT1045-QSBD-C | HMI Panel Glass Overlay GOT1000 GT10 Repair | Available Now |
| GT1050-QBBD | Mitsubishi GOT1000 Front Overlay Touch Panel Glass | In Stock |
| GT1050-QBBD-C | Mitsubishi GOT1000 Touch Screen Protective Film Repair | Available Now |
| GT1055-QBBD | Mitsubishi GT10 Touch Digitizer Protective Film | In Stock |
| GT1055-QBBD-C | HMI Panel Glass Overlay GOT1000 GT10 Repair | Available Now |
| GT1055-QSBD | Mitsubishi GT10 HMI Panel Glass Front Overlay | In Stock |
| GT1055-QSBD-C | Mitsubishi GOT1000 GT10 Touch Protective Film | In Stock |
GT1040-QBBD GT1040-QBBD-C Touch Glass Protective Film PDF Download:
FAQ:
Question: What is the GT1040-QBBD GOT1000 GT10 Protective Film HMI price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Question: What is the size of GT1040-QBBD-C Touch Screen Panel Glass?
Answer: The Mitsubishi GOT1000 GT10 GT1040-QBBD-C touch panel is 4.7-inch.
Question: How to use Mitsubishi GOT1000 GT1040-QBBD license key?
Answer:
Common misspellings:
GT100-QBBD
GT1040-QBBD-C
GT1040-QBBD
G1040-QBBD-C
GT1O40-QBBD
GTl040-QBBD-C
GT1040-QBBD-CC
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service