Mitsubishi GT1150-QLBD Touch Glass Protective Film

| categories | GOT1000 Series |
|---|---|
| Brand | MITSUBISHI |
| Model | GT1150-QLBD |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Mitsubishi GOT1000 GT11 series |
| Supply | GT1150-QLBD Protective Film Touch Panel |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:08:45 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Part Number : | GT1150-QLBD |
| Display Device: | STN monochrome (black/white) LCD |
| Screen diagonal: | 5.7 in |
| Warranty: | 365 Days |
| Product Line: | Mitsubishi GT11 Series |
| Input Power: | 24VDC (+10%, -15%) |
| Operating Temperature: | 0 to 55°C |
| Resolution: | 160 × 64 dots (Horizontal format) |
| Storage Temperature: | -20°C to 60°C |
| Cooling Method: | Self-cooling |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| GT1150-QLBD | Description | Inventory status |
| GT1150HS-QLBD | Mitsubishi GOT1000 Touch Screen Monitor Overlay Repair | In Stock |
| GT1150-QLBD | Touch Screen Protective Film Mitsubishi GOT1000 GT11 | Available Now |
| GT1150-QLBDA | Mitsubishi GT11 Touch Screen Glass Front Overlay | In Stock |
| GT1150-QLBDQ | Mitsubishi GOT1000 GT11 Touch Protective Film | In Stock |
| GT1155HS-QSBD | Mitsubishi GT11 Touch Screen Overlay Replacement | In Stock |
| GT1155-QLBD | HMI Panel Glass Overlay GOT1000 GT11 Repair | Available Now |
| GT1155-QSBD | Mitsubishi GOT1000 Front Overlay Touch Panel Glass | In Stock |
| GT1155-QSBDA | Mitsubishi GOT1000 Touch Screen Protective Film Repair | Available Now |
| GT1155-QSBD-C | Mitsubishi GT11 Touch Digitizer Protective Film | In Stock |
| GT1155-QSBDQ | HMI Panel Glass Overlay GOT1000 GT11 Repair | Available Now |
| GT1155-QTBD | Touch Screen Protective Film Mitsubishi GOT1000 GT11 | Available Now |
| GT1155-QTBDA | Mitsubishi GT11 Touch Screen Glass Front Overlay | In Stock |
| GT1155-QTBDQ | Mitsubishi GT11 HMI Panel Glass Front Overlay | In Stock |
| GT1165-VNBA-C | Mitsubishi GOT1000 GT11 Touch Protective Film | In Stock |
Mitsubishi GT1150-QLBD Touch Glass Protective Film PDF Download:
FAQ:
Question: What is the GT1150-QLBD GOT1000 GT11 Protective Film HMI price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Question: What is the size of GT1150-QLBD Touch Screen Panel Glass?
Answer: The Mitsubishi GOT1000 GT11 GT1150-QLBD touch panel is 5.7-inch.
Question: How to use Mitsubishi GOT1000 GT1150-QLBD license key?
Answer:
Common misspellings:
GT1150-QLD
GT150-QLBD
GT1150-QBLD
GTll50-QLBD
GT1150--QLBD
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service