Mitsubishi GT1265-VNBA HMI Touch Panel Front Overlay

| categories | GOT1000 Series |
|---|---|
| Brand | MITSUBISHI |
| Model | GT1265-VNBA |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Mitsubishi GOT1000 GT12 series |
| Supply | GT1265-VNBA Touch Panel Front Overlay |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:09:24 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Part Number : | GT1265-VNBA |
| Display Device: | TFT Color LCD |
| Screen diagonal: | 8.4 in |
| Warranty: | 365 Days |
| Product Line: | Mitsubishi GT12 Series |
| Input Power: | 24VDC (+10%, -15%) |
| Operating Temperature: | 0 to 55°C |
| Resolution: | 640 × 480 Pixels |
| Ambient Operating Temp.: | 0°C to 50°C |
| Cooling Method: | Self-cooling |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| GT1265-VNBA | Description | Inventory status |
| GT1265-VNBA | Mitsubishi GOT1000 GT12 Touch Protective Film | In Stock |
| GT1265-VNBD | Mitsubishi GT12 Touch Screen Overlay Replacement | In Stock |
| GT1275-VNBA | HMI Panel Glass Overlay GOT1000 GT12 Repair | Available Now |
| GT1275-VNBD | Mitsubishi GOT1000 Front Overlay Touch Panel Glass | In Stock |
Mitsubishi GT1265-VNBA HMI Touch Panel Front Overlay PDF Download:
FAQ:
Question: What is the installation procedure of GOT1000 GT1265-VNBA?
Answer: The GOT1000 GT1265-VNBA mounting procedure is as follows.
Question: What is the GT1265-VNBA GOT1000 GT12 protective film HMI price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Question: What is the dimension of GT1265-VNBA Mitsubishi GOT1000 GT12 Display?
Answer: The dimension of GT1265-VNBA Mitsubishi GOT1000 GT12 HMI is 8.4 inch, which is 170.9mm long and 128.2mm wide.
Common misspellings:
GT1265-VNB
GT165-VNBA
GT1265V-NBA
GT1256-VNBA
GT11265-VNBA
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service