Mitsubishi GT1450-QMBD HMI Touch Panel Front Overlay

| categories | GOT1000 Series |
|---|---|
| Brand | MITSUBISHI |
| Model | GT1450-QMBD |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Mitsubishi GOT1000 GT14 series |
| Supply | GT1450-QMBDTouch Panel Front Overlay |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:09:39 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Part Number : | GT1450-QMBD |
| Display Device: | TFT monochrome (white/black) liquid crystal |
| Screen diagonal: | 5.7 in |
| Warranty: | 365 Days |
| Product Line: | Mitsubishi GT14 Series |
| Input Power: | 24VDC (+10%, -15%) |
| Operating Temperature: | 0 to 55°C |
| Resolution: | 320 × 240 dots |
| Storage Temperature: | -20°C to 60°C |
| Cooling Method: | Self-cooling |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| GT1450-QMBD | Description | Inventory status |
| GT1450-QLBD | Mitsubishi GT14 Touch Screen Glass Front Overlay | In Stock |
| GT1450-QLBDE | Mitsubishi GOT1000 GT14 Touch Protective Film | In Stock |
| GT1450-QMBD | Mitsubishi GT14 Touch Screen Overlay Replacement | In Stock |
| GT1450-QMBDE | HMI Panel Glass Overlay GOT1000 GT14 Repair | Available Now |
| GT1455-QTBD | Mitsubishi GOT1000 Front Overlay Touch Panel Glass | In Stock |
| GT1455-QTBDE | Mitsubishi GOT1000 Touch Screen Protective Film Repair | Available Now |
Mitsubishi GT1450-QMBD HMI Touch Panel Front Overlay PDF Download:
FAQ:
Question: What is the installation procedure of GOT1000 GT1450-QMBD?
Answer: The GOT1000 GT1450-QMBD mounting procedure is as follows.
Question: What is the GT1450-QMBD GOT1000 GT14 protective film HMI price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Question: What is the dimension of GT1450-QMBD Mitsubishi GOT1000 GT14 Display?
Answer: The dimension of GT1450-QMBD Mitsubishi GOT1000 GT14 HMI is 5.7 inch, which is 1115mm long and 86mm wide.
Common misspellings:
GT450-QMBD
GT1450-MBD
GTl450-QMBD
GT1450-QBMD
GT1450--QMBD
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service