NB10W-TW01B Omron NB7\10W Series HMI Touchscreen Replacement

| categories | Omron NB Series HMI |
|---|---|
| Brand | OMRON |
| Model | NB10W-TW01B |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Omron NB10W Series |
| Supply | Omron NB10W Touchscreen and Protective Film |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:20:21 |
Shipping
Specifications:
| Part Number : | NB10W-TW01B |
| Display Device: | TFT LCD |
| Screen diagonal: | 10.1 in |
| Warranty: | 365 Days |
| Product Line: | Omron NB10W Series |
| Colors: | 65,536 |
| Backlight: | LED |
| Resolution: | 800 * 480 |
| Service Life: | 50,000 hours min. |
| Line voltage: | 24 VDC |
NB10W-TW01B Omron NB7\10W Series HMI Touchscreen Replacement PDF Download:
FAQ:
Question: What is the dimension of NB10W-TW01B Omron Touch Screen?
Answer: The dimension of NB10W-TW01B Omron NB10W HMI is 10.1 inch.
Question: How to make a installation of USB Driver for NB10W?
Answer: Install the USB driver for NB on PC.After the installation, the data transmission between the PC and the NB Unit is available via USB.Because the USB driver included in the NB-Designer is certified by Microsoft, it will be installedautomatically accompanying with the software installation, so there is no need to install the USB driverby manual again.
Question: What is the NB10W-TW01B Omron NB10W touchscreen, protective fim ,diplay and other HMI parts price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Common misspellings:
N10W-TW01B
NB0W-TW01B
NB1W-TW01B
NB10-TW01B
NB10WTW01B
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service