NV4W-MG41

| categories | Omron NV Series HMI |
|---|---|
| Model | NV4W-MG41 |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Omron NV4W Series |
| Supply | Omron NV4W Repair Kit |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:21:12 |
Shipping
Specifications:
| Part Number : | NV4W-MG41 |
| Resolution: | 320 * 240 |
| Size: | 4.6" |
| Warranty: | 365 Days |
| Product Line: | Omron NV4W Series |
| Power Supply Voltage: | 24 VDC |
| Communications: | RS-422A/485 |
| Operating voltage range: | 21.6 to 26.4 VDC |
| Battery lifeexpectancy: | 5 year (at 25 °C) * |
| Design of Display: | TFT |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| NV4W-MG41 | Description | Inventory status |
| NV4W-MG41 | Omron NV3W series HMI | In Stock |
| NV4W-MR41 | Omron NV3W series HMI | In Stock |
| NV4W-MG21 | Omron NV3W series HMI | Available Now |
| NV4W-MR21 | Omron NV3W series HMI | In Stock |
NV4W-MG41 PDF Download:
FAQ:
Question: What is the dimension of NV4W-MG41 Omron Touch Panel?
Answer: The Touch Screen is 4.6 inch.
Question: What are the features of NV series?
Answer: Compact and Simple, ExtremelyHigh Cost Performance• The lineup includes compact and horizontal models from3.8-inch to 4.6-inch and QVGA models.• Trur Type Fonts for Flexible Screen Designs.• Space-saving Installation.• Multi-language Support and Safety Standard Compliance.
Question: What is the NV4W-MG41 touchscreen, memebrane keyboard ,diplay and other HMI parts price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Common misspellings:
N4W-MG41
NVW-MG41
NV4-MG41
NV4WMG41
NV4W-G41
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service