GT32 AIG32TQ02D touch screen GT32 AIG32T03D touch panel repair

| categories | Panasonic GT Series Repair Kit |
|---|---|
| Model | GT32 AIG32TQ02D GT32 AIG32T03D |
| Warranty | 365 Days |
| Shipping | DHL/FedEx/UPS/TNT/EMS/Aramex /DPEX |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:25:22 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Brand: | Panasonic |
| Resolution: | 320 (W) × 240 (H) dots |
| Backlight: | CFL |
| Warranty: | 12 Months Warranty |
| Product Line: | Panasonic GT32T0 |
| Display Type: | STN monochrome LCD |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Ambient Temperature: | 0 to +50 °C +32 to +122 °F |
| Touch Size: | 5.7" |
| Part Number : | AIG32TQ02D AIG32T03D |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| GT32 AIG32TQ02D GT32 AIG32T03D | Description | Inventory status |
| AIG32MQ02D | Panasonic GT32M Touch Screen Protective Film Replacement | In Stock |
| AIG32MQ03D | Panasonic GT32 GT32M Touch Panel Protective Film Repair | Available Now |
| AIG32MQ04D | Panasonic GT32 GT32M Touchscreen Protective Film Repair | In Stock |
| AIG32MQ05D | Panasonic GT32 GT32M HMI Touch Screen Glass Protective Film | Available Now |
| AIG32TQ02D | Panasonic GT32 GT32T0 Touch Screen Panel Front Overlay Repair | In Stock |
| AIG32TQ03D | Panasonic GT32 GT32T0 Front Overlay Touch Membrane | In Stock |
| AIG32TQ04D | Panasonic GT32 GT32T0 Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
| AIG32TQ05D | Panasonic GT32 GT32T0 Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
| AIG32TQ12D | Panasonic GT32 GT32T1 HMI Panel Glass Protective Film | Available Now |
| AIG32TQ13D | Panasonic GT32 GT32T1 Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
| AIG32TQ14D | Panasonic GT32 GT32T1 MMI Touch Screen Front Overlay Replacement | In Stock |
| AIG32TQ15D | Panasonic GT32 GT32T1 HMI Touch Screen Protective Film | In Stock |
GT32 AIG32TQ02D touch screen GT32 AIG32T03D touch panel repair PDF Download:
FAQ:
Question: What is Panasonic GT32 AIG32TQ02D AIG32T03D Touch Screen and Protective Film HMI parts price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Question: GT05 / GT32 / GT32-R / GT32-E Installation Method
Answer: Secure the GT32 to the installation panel using the two fittings and four screws provided with the unit.
Common misspellings:
AIG32TQ02D
AI32T03D
AIG2TQ02D
AIG32T03D
AIG320T3D
AIG32TQ0ZD
AIIG32T03D
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service